Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Czym ryzykuje Jules Kounde grając na swoim kanale?

Polska: Czym ryzykuje Jules Kounde grając na swoim kanale?

Jules Kounde grał Francja-Polska z dwoma łańcuchami na szyi. Bardzo rzadkie niedopatrzenie na tym poziomie.

© Mike Hewitt – FIFA/FIFA za pośrednictwem Getty Images

Kanał Julesa Condé

Wszyscy to widzieli oprócz sędziego. Mecz 1/8 finału pomiędzy Francją a Polską zakończył się zwycięstwem 3:1. Z dwoma wspaniałymi golami Kyliana Mbappe i osiągnięciem Oliviera GiroudaKtóry tym samym wyprzedził Thierry'ego Henry'ego w rankingu najlepszych strzelców w historii francuskiej drużyny narodowej. Ale nie te zdjęcia najbardziej zadziwiły widzów.

Odkryj nasze najnowsze podcasty

Jego łańcuch na szyi

W rzeczywistości tak jest Jules Conde, który wywołał wiele dyskusji. Dlaczego ? Nie dla występu, ale dla nadzoru: nie założył na szyję łańcuszka, który nosi na co dzień. Na przykład przeoczenie lub próba obejścia reguły w celu przyniesienia szczęścia? Nie wiemy, bo prawy obrońca na razie nie zareagował w tej sprawie.

Na Twitterze internauci, To była silna reakcjakomentując tę ​​surrealistyczną scenę, jak widać poniżej:

W 41. minucie sędzia meczu zorientował się, że Jules Kounde bawi się swoją biżuterią. Widzimy członka francuskiej ekipy pomagającego swojemu graczowi założyć złote łańcuchy.

Ale w takim razie czym ryzykuje?

Jeśli grasz amatorsko, wiesz, że oficjalny sędzia systematycznie sprawdza biżuterię, która jest zabroniona, a także nagolenniki i paski. Ale dzisiaj, w 1/8 finału Pucharu Świata, sędzią meczu był Jesus Valenzuela. Wyraźnie źle wykonał swoje zadanie. Oto punkt regulacyjny odnoszący się do tego prawa:

READ  Dlaczego OM nie otrzyma odszkodowania za przeniesienie Mandandy do Rennes

„Każdy rodzaj biżuterii (naszyjniki, pierścionki, bransoletki, kolczyki, skórzane lub gumowe paski itp.)” Jest to zabronione i należy je usunąć. Biżuterii nie można zaklejać taśmą. […] Zawodnicy muszą zostać poddani kontroli bezpieczeństwa przed rozpoczęciem meczu, a zmienniki przed wejściem do gry.Jeżeli zawodnik nosi lub używa nieautoryzowanego lub niebezpiecznego przedmiotu lub biżuterii, sędzia musi nakazać zawodnikowi: usunięcie tego przedmiotu lub następnym razem opuszczenie boiska. Przestań grać, jeśli nie jest w stanie lub nie chce wystąpić..

Zrozpaczony Jules Kounde opuścił więc boisko i o dziesiątej na kilka sekund zostawił swoich kolegów z drużyny. To może być jego jedyna kara Oprócz dużej kłótni ze strony Didiera Deschampsa po meczu, Bez wątpienia. Tak naprawdę Barcelona nie ryzykuje niczego innego. Mógł otrzymać żółtą kartkę tylko wtedy, gdyby nie chciał zdejmować łańcucha. Jedno jest pewne: powinna to być dla niego lekcja.