Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska chce być jednym z czołowych producentów broni w UE

Polska chce być jednym z czołowych producentów broni w UE

Wysłane przez:

Polska, najszybciej rozwijający się dostawca sprzętu wojskowego na Ukrainę, chce teraz przyspieszyć własną produkcję i stać się wiodącą potęgą militarną. W poniedziałek (27 marca) unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton odwiedził wraz z polskimi liderami fabrykę Shell na południu kraju, gdzie strony zobowiązały się do rozwijania ważnych partnerstw w zakresie produkcji wojskowej.

Z naszym korespondentem w Warszawie, Marcina Chabella

To właśnie w jednym z magazynów fabryki uścisnęli sobie dłonie polski premier Mateusz Morawiecki i unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. Razem chcą Zwiększ produkcję broni Unii Europejskiej.

Doskonale wiemy, że całej Europie, a może nawet całemu NATO, tej amunicji nie wystarczy. mówi Mateusz Morawiecki. Dlatego ponowne uruchomienie jest celem numer jeden. »

I obie strony chcą, żeby stało się to szybko. Thierry Breton wyruszył w europejską podróż po fabrykach amunicji i chce się odnieść do każdej z nich. Pod koniec poniedziałkowej wizyty za zamkniętymi drzwiami prowadził już:

Mamy już trzy rotacyjne zespoły pracujące pięć dni w tygodniu. Być może dla tych, którzy tego chcą, możemy pojechać na sześć lub siedem dni, ponieważ jesteśmy teraz jednością „Gospodarka wojenna” do Departamentu Obrony. »

Dla Polski to sposób na poprawę relacji z Brukselą. Zresztą tak premier Mateusz Morawiecki widzi w wizycie Thierry’ego Bretona: ” To jest to, na co czekaliśmy od dawna, polskie starania w dziedzinie zbrojeń i transferu broni na Ukrainę zostały w Brukseli bardzo docenione. »

To Polska chce mieć największą armię w EuropieMa nadzieję stać się jednym z największych producentów broni na kontynencie.

Czytaj więcej: Wielka ambicja militarna Polski