Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Polska bawiła się imionami dziewcząt w Albanii

W poniedziałkowy wieczór w eliminacjach Euro 2024 oraz podczas zwycięstwa nad Albańczykami (1:0) Polki rozegrały test z nazwiskami swoich zawodniczek za plecami. Cel: wsparcie starań Polski o organizację kolejnego Euro Kobiet w 2025 roku.

To nowe zastosowanie koszulek w piłce nożnej: przekaźniki wiadomości. Polska dokonała również zmian w koszulkach podczas poniedziałkowego wieczornego zwycięstwa nad Albanią (1:0), oddając hołd Pelemu po eliminacjach Brazylii z Marokiem (1:2). Drużyna Roberta Lewandowskiego grała z nazwiskami zawodniczek reprezentacji kobiet za plecami.

Deklarowany cel jest prosty: wesprzeć kandydaturę kraju do kolejnego euro dla kobiet, zaplanowanego na lato 2025 r. Tym samym drużyna „Lewandowskiego” ustąpiła miejsca drużynie „Bajor”. Gwiazda napastników reprezentacji Polski kobiet i Wolfsburga (Niemcy).

Francja też jest kandydatem

Podobnie jak Francja, Polska jest jednym z krajów kandydujących do systemu Euro 2025. Chociaż Francja była gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet 2019 na swoim terenie, oba kraje nie mają jeszcze szansy na organizację Mistrzostw Europy Kobiet.

Przeciwko nim zgłosiła się również Szwajcaria, a także cztery kraje skandynawskie (Szwecja, Dania, Finlandia, Norwegia) zjednoczone pod wspólną nominacją. UEFA wybierze zwycięzcę podczas swojego komitetu wykonawczego w Lizbonie 4 kwietnia.

Jeśli się powiedzie, Polacy automatycznie zakwalifikują się jako kraje przyjmujące euro. Będzie to pierwszy międzynarodowy mecz selekcji, w którym nie udało się zakwalifikować do Euro lub Mistrzostw Świata.

Kluczowe składniki

READ  Jak kontrolować SMS-y żony? Poznaj kilka prostych trików!