Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Policja rozbija „kopalnię” nielegalnego bitcoina we własnej siedzibie

Polska policja dokonała niezwykłego odkrycia. Powiedział w piątek, że zburzył nielegalną „kopalnię”. D. BitcoinW swojej siedzibie w Warszawie. „Urzędnik państwowy, a nie policjant…

„Znaleźliśmy to bardzo szybko”, powiedział, zauważając, jak długo trwała zbrodnia. Marius Sierra zapewnił również, że nie ma dostępu do „Małych” baz danych Policja. Według TVN24 pracownik został zwolniony i postawiony w stan oskarżenia.

Bardzo energiczna aktywność

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, działają poprzez zdecentralizowaną sieć: sieci niezależnych komputerów stabilizują transakcje na całym świecie. Uczestnicy lub „górnicy” demonstrują swój udział, tworząc potężne równania przy użyciu potężnych procesorów i są nagradzani bitcoinami, Bardzo energiczna aktywność – Stąd chęć nielegalnego łączenia się z siecią publiczną.

Według Cambridge Bitcoin Kod zużycia energii (CBECI),
Kopalnia Bitcoina W skali roku jest to około 114 TWh (terawatogodzina), co stanowi 0,5% światowej produkcji energii elektrycznej lub nieco więcej niż zużycie w Holandii.

Bitcoin, wirtualna waluta, nie chce już być pieniędzmi przestępczymiWirtualna waluta: eliminacja ruchu bitcoin we Francji

READ  W Polsce, Portugalii i Skandynawii jakość powietrza kwestionowana po publikacji raportu