Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polański zapowiada swój pierwszy nowy film od czasu wyrzucenia go z Akademii

Roman Polański zapowiedział produkcję swojego pierwszego filmu od czasu wyrzucenia reżysera z Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMBAS) w 2018 roku.

Według rodzaju, Polański otrzymał wsparcie od włoskiego giganta medialnego Rai Cinema dla dramatu The Palace, który Polański napisał wspólnie z polskim reżyserem Jerzym Skolymoskim. Dyrektor generalny Rai Cinema, Paulo Del Broco, powiedział, że pałac odbywa się w sylwestra 1999 roku i jest „wspaniałym hotelem zanurzonym w Alpach Szwajcarskich, gdzie krzyżują się życie gości i tych, którzy tam pracują.

„Wiem, że Polański ma pewne kontrowersje, ale interesuje nas strona artystyczna” – powiedział Del Broco.

Polański, który nadal jest poszukiwany w USA po tym, jak przyznał się do zgwałcenia 13-letniej dziewczynki w 1977 roku, stał się głównym celem działaczy #MeToo we Francji. W 2020 roku zdobył nagrodę Cezara, francuską nagrodę Akademii, dla najlepszego reżysera za swój poprzedni film Oficer i szpieg w aferze Dreyfusa, która wywołała protesty i strajki, w tym portret kobiety późnej Adele. Henell. W tamtym czasie Ursula Le Min, aktywistka z grupy feministycznej Dari, powiedziała: „Dla kobiet, które odważyły ​​się mówić o ich wykorzystywaniu, to strasznie boli. Spójrz na tego wyjątkowego mężczyznę”.

Polański został wydalony z Ambas w 2018 roku „zgodnie ze standardami postępowania organizacji”. później Przegrał proces To zmusiłoby ich do odesłania ich z powrotem do pracy. Polański został aresztowany w Szwajcarii w 2009 roku w ramach amerykańskiego nakazu sądowego, ale władze szwajcarskie zwolniły go z aresztu domowego dziesięć miesięcy później.

Cinema Al Rai brała udział w filmie Oficer i szpieg, Który został ogłoszony po raz pierwszy w 2012 roku, Zanim pojawiła się przed kamerami w listopadzie 2018 roku.

Skolimowski był rówieśnikiem Polańskiego podczas polskiej nowej fali w latach 60. i był współautorem jego pierwszego filmu fabularnego „Nóż w wodzie”. W latach 70. i 80. nakręcił ukochaną brytyjską trylogię filmów Deep End, The Shout i Moonlighting. Do kina w Polsce wrócił z Four Nights z Anną w 2008 roku.

READ  Oculus Rift, najnowsza forma rozrywki - Marseille News