Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polak kontuzjowany na torze olimpijskim 2022 zostanie zwolniony ze szpitala

Oczekuje się, że polski drwal kontuzjowany w obie nogi na torze na Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie zostanie wypisany ze szpitala w piątek.

Organizatorzy igrzysk, próbując uspokoić bezpieczeństwo, powiedział Mateusz Sochovich, który podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie doznał poważnych kontuzji obu nóg, w piątek powinien zostać wypisany ze szpitala.

25-latek przeszedł w poniedziałek operację po kontuzji lewego kolana i poważnej kontuzji prawej nogi.

Weź udział w oficjalnych sesjach treningowych nadzorowanych przez Międzynarodową Federację Log (FIL), aby umożliwić rydwanom odkrywanie toru Yanqin na obrzeżach Pekinu, który został zbudowany specjalnie na Igrzyska Olimpijskie 2022 (4-20 lutego).

Do wypadku doszło na poziomie, na którym wyższy tor męski spotyka się z początkiem toru kobiecego poniżej. Sochowicz uderzył w barierę między dwoma torami.

Mateusz Suchowicz «Po kontuzji był pod dobrą opieką i jest w bardzo dobrej kondycjiYao Hui, wysoki rangą urzędnik w komitecie organizacyjnym odpowiedzialnym za miejsca zawodów, powiedział na konferencji prasowej w piątek.

«Musi dzisiaj wyjść ze szpitalaWyjaśnił.

Organizatorzy zaprzeczyli niektórym doniesieniom prasowym wskazującym na długie 30-minutowe opóźnienie pomiędzy wypadkiem a udzieleniem pierwszej pomocy zawodnikowi. Według nich sanki zostały załatwione w trzy minuty.

Mateusz Suchowicz wyjaśnił polskiemu serwisowi informacyjnemu Onet, że po zobaczeniu bariery musiał bardzo szybko zareagować”na środku toru» Podczas treningu.

«Po zderzeniu spojrzałem na swoje nogi i zobaczyłem moje kości w szoku„Powiedział: żałuj powolności ulgi. „Drużyna torowa okazała się bardzo niekompetentna i nie miała pojęcia, co robić. Ktoś przyszedł i chciał dotknąć mojej rany rękawiczką, to był straszny widok.»

Mateusz Suchowicz zajął 27. miejsce w bobslejach na Igrzyskach Olimpijskich 2018.

organizatorzy mająPrzeprowadził dogłębne badanie ścieżki i dostosował organizację szkoleniaWskazały na wtorek w komunikacie prasowym.

READ  Alejandro Davidovich Fokina, zwycięzca niezwykłego pojedynku z Casperem Ruddem w Roland Garros

Zamieścili też zdjęcie Suchowicza uśmiechniętego na szpitalnym łóżku, z bukietem kwiatów w dłoniach i otoczonego personelem w pełnych kombinezonach ochronnych.

Ten incydent przywołał wspomnienie tragedii, która miała miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, kiedy Gruzin Luger Nodar Kumaritashvili zginął podczas treningu, zjeżdżając z toru i uderzając z dużą prędkością w słup.