Masters Next Gen: Hugo Gaston odpadł z turnieju po przegranej z Sebastianem Baezem (4-3, 4-2, 4-2)

Nie będzie więc działać przedłużanie stanu łaski. Hugo Gaston zakończył swoją drużynę Masters Next Gen w czwartek, pokonując trzecią porażkę w trzech meczach grupy B, ponieważ jego nadzieje na awans do ćwierćfinału rozgrywek w Mediolanie osłabły. Daleko od poziomu pokazanego w Bercy, gdy tłum niósł go w ekstazie, tubylec z Tuluzy skłonił się ostro w trzech seriach (4-3, 4-2, 4-2) i nieco ponad godzinę (1): 04, dokładnie. przeciwko Sebastianowi Baezowi, 111. graczowi na świecie. Nie mając 100% możliwości fizycznych z powodu bólu brzucha, Francuzi dawali z siebie wszystko w starciu z Argentyńczykiem, który ze swojej strony zapewnił sobie obecność w półfinale z Carlosem Alcarazem.

Ograniczony już do serwowania ze względu na jego skromny rozmiar (1m 73), Gaston miał problemy z ochroną swoich zobowiązań z powodu kontuzji, boleśnie przekraczając 160 km/h na pierwszej piłce. W sumie zrezygnował z czterech przerw, wciąż zapewniając 8 z 12 szans przeciwnika na początku drugiej połowy. Gdy pierwszy set zostałby przegrany w dogrywce, mały lewy gracz po prostu oddawał strzały, bez żadnej realnej zasady przewodniej, i był w stanie od czasu do czasu zaskoczyć przeciwnika, nie martwiąc go tak naprawdę. Był również ograniczony w swoich ruchach, co zwykle jest jedną z jego mocnych stron, i nie liczył na nic lepszego niż ta sucha porażka.

Następna generacja ATP

Pomimo włoskiej publiczności, Korda była bardzo silna na Musetti: podsumowanie

5 godzin temu

W stronę finału Alcaraz-Korda?

Po zwolnieniu Hugo Gaston będzie mógł teraz wziąć kilka dni wolnego. Został wybrany z francuskim zespołem Davis Cup do ostatniego etapu, który rozpocznie się w Innsbrucku 25 listopada przeciwko Czechom, więc ma dwa tygodnie na wyleczenie i naładowanie akumulatorów. Trwa jazda na czas przed ostatnim wyzwaniem w 2021 r., które wciąż może kryć w zanadrzu kilka wspaniałych niespodzianek.

READ  XV z Francji – Bluesowe notatki po Francji i Australii: wspaniały Mathieu Jalibert, Jonathan Dante Break It All

Późnym wieczorem Sebastian Korda zajął pierwsze miejsce w grupie B, odnosząc trzecie zwycięstwo w tej samej liczbie meczów. Amerykanin pokonał Lorenzo Mossettiego (4-2, 4-3, 4-2) dokładnie w 1:07. O miejsce w finale Masters Next Gen Championship zmierzy się z rodakiem Brandonem Nakashimą.