Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pogrzeb w 27. tygodniu ciąży, nowe ofiary kryzysu migracyjnego

Via SudOuest.fr z AFP

W sumie co najmniej jedenaście osób zginęło po obu stronach granicy, próbując wjechać do UE z Białorusi.

27-tygodniowy embrion imigranta z Iraku został pochowany we wtorek, 23 listopada, w Bohonikach we wschodniej Polsce, u podstawy czwartego cmentarza wykopanego dla ofiar kryzysu migracyjnego. W sumie co najmniej jedenaście osób zginęło po obu stronach granicy, próbując wjechać do UE z Białorusi.

Tylko dwóch członków lokalnej społeczności i imam poszło na cmentarz z małą białą trumną, pierwszym śniegiem pokrywającym okoliczne pola. Mała biała płytka końcowa ma nazwę: Holigari Thackeray.

Matka jest w stanie krytycznym

Jego matka jest w stanie krytycznym w szpitalu w okolicy, a ojciec z pięciorgiem dzieci jest przetrzymywany w ośrodku dla uchodźców w Białymstoku (Wschód). Grupa została odkryta 12 listopada przez polskich ochotników w zimnych i wilgotnych lasach pogranicza w pobliżu wsi Narewka (wschód).

„Bała przez dwa dni, leżała, wymiotowała wodą i nie jadła”.

„Dzieci siedziały bardzo cicho i cicho obok matki i krzyczały. Ich ojciec założył ręce i wezwał pomoc ”- powiedział jeden z wolontariuszy, Piotr Medeki. „Bała przez dwa dni, leżała, wymiotowała wodą i nie przyjmowała żadnego jedzenia. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zgon płodu.

„Kiedy po raz pierwszy wykopaliśmy grób, wierzyliśmy, że będzie to ostatni. Niestety tak nie było”.

„Ci ludzie nie wychodzą z domów, nie jadą w podróż, ale w poszukiwaniu lepszego życia” – podkreślił podczas uroczystości Imam Ali Alexander Basarevich z lokalnej społeczności tatarskiej. „Kiedy po raz pierwszy wykopaliśmy grób, wierzyliśmy, że będzie to ostatni. Niestety tak nie było” – dodał.

W niedzielę na tym samym cmentarzu pochowano 37-letniego jemeńskiego imigranta, który zmarł z zimna i wycieńczenia.

Kraje zachodnie oskarżyły Białoruś o knucie kryzysu poprzez sprowadzanie potencjalnych imigrantów i sprowadzanie ich przez granicę.

READ  Polska sprzedaje szczepionki do Australii, demonstracja w Bangkoku… aktualizacja o epidemii