Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pogłębianie i oznaczanie wyłomu w San Luis: Alioune Ndue ogłasza zakończenie prac w styczniu 2022 r. – Lequotidien

Alias ​​szejka NDIONGUE (Reporter) – Rybacy z St. Louis mogą wkrótce zobaczyć koniec tunelu. To może być rzeczywiście czas, kiedy Przekroczenie St. Louis, które stało się miejscem śmierci dla żeglarzy, zostanie pogłębione i wspomniane, jeśli będziemy trzymać się deklaracji Ministra Brzoskwini złożonych po jego wizycie. Alioune Ndawi, który rozpoczął działalność 12 listopada 2020 r. z budżetem 7 miliardów i 400 milionów franków wydanym przez państwo na zabezpieczenie rybaków, wrócił po około 10 miesiącach na wizytę na miejscu. Od tego czasu pod mostami popłynęły duże ilości wody, ponieważ w międzyczasie chińska firma CHEC, wybrana w wyniku międzynarodowego przetargu do wykonania prac, zrezygnowała z zauważenia niemożności realizacji kontraktu. Po kilku miesiącach przerwy stan musiał zwrócić się do innej firmy, która zgłosiła chęć wznowienia pracy po licznych skargach rybaków. Ten nowy początek jest skuteczny, według Alioune Ndwi, któremu towarzyszył gubernator okręgu, Alioune Badara Samp, dyrektor generalny ANAM (Narodowa Agencja Morska), pan. Sue i St. Louis, reprezentowanych przez swojego zastępcę, Lamine Ndiaye.
Śledząc proces realizacji tych prac, wyjaśnił, że wybrana do wznowienia pracy belgijska firma, 28 sierpnia, przeprowadziła sondowanie i będzie odpowiedzialna za pogłębianie kanału wewnętrznego, następnie ujścia, przed zaopatrzeniem i zamontowaniem boj bojami. . Najpóźniej do końca stycznia 2022 r., przez cały ten czas z łącznym budżetem 8,2 mld franków CFA, z rozliczeniem już 35 cm. Ten budżet, zdaniem ministra, został uzyskany dzięki dużej składce Prezydenta RP. Praca ta nie była przedmiotem linii budżetowej na poziomie jego ministerstwa.
Dla Alioune Ndoye jest nadzieja w porównaniu z poprzednim razem, ponieważ firma ciężko pracuje z pogłębiarką wzorcową, dostosowaną do środowiska pogłębiarką ssącą i tego typu pracującą od kilku tygodni. Powiedział, że prace potrwają około 5 i pół miesiąca, co oznacza, że ​​firma zakończy budowę ze wszystkimi pływakami pod koniec stycznia.
Aby zapewnić dobre włączenie, minister odpowiedzialny za rybołówstwo zapewnił, że rybacy są bardzo zaangażowani wokół gubernatora i całego zespołu firmy oraz są zaangażowani w zasięg i monitorowanie korytarza, który został zorganizowany, aby umożliwić dobrym podmiotom prowadzenie ich działań na w tym samym czasie, w którym prace postępują.
Wyłom, zwany także kanałem pomocy, został otwarty przez liberalny rząd kierowany przez Mai Abdallah Wade w 2003 roku, wysoki na cztery metry, na północ od naturalnego ujścia Gandhiol, aby uratować St. Louis przed możliwą powodzią. Według szacunków Ministerstwa Rybołówstwa połączone działania dynamiki osadów i erozji wybrzeży spowodowane zmianami klimatycznymi ostatecznie poszerzyły obszar o ponad siedem kilometrów.
Aby położyć kres temu zjawisku, a tym samym powstrzymać szacowaną liczbę ofiar śmiertelnych na ponad 500, rząd Senegalu za pośrednictwem Ministerstwa Rybołówstwa utworzył w 2015 r. komitet sterujący, w skład którego weszli naukowcy, lokalni urzędnicy, wydziały oraz działy techniczne i finansowe. partnerów do pracy nad jego stabilizacją. Przeprowadzono badanie bazowe, powierzone holenderskiej firmie i zatwierdzone przez zarząd międzyresortowy, w celu zainicjowania procedur awaryjnego pogłębiania i rozbudowy w oczekiwaniu na zakończenie dalszych dogłębnych badań z myślą o pracy na większą skalę.
Gdy w listopadzie 2020 r. rozpoczęły się prace, Minister Rybołówstwa wskazał, że „prace będą polegać na pogłębieniu toru wodnego od ujścia do polskiego portu i rekonfiguracji kanału, który po rozpoczęciu prac batymetrycznych będzie miał 150 metrów szerokości do Polski port przy bazie wodorowej, z Bazą 200m przy ujściu. Pogłębione zostaną rozmiary potrzebne do osiągnięcia głębokości 3,5m od ujścia do polskiego portu przy bazie wodnej, 5m głębokości przy ujściu w miejscu Wdrożone zostanie również oświetlenie , wykorzystując system geolokalizacji Ais i plan rozmieszczenia, który zapewnia odpowiednią widoczność i łatwy odczyt dla rybaków Rzemieślników”.
[email protected]

READ  Czy „polska rusofobia” może nagle zniknąć, jeśli Waszyngton i Moskwa się dogadają?