Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podczas trzydziestoletniej ucieczki terrorysta z Frakcji Czerwonej Armii zostaje schwytany w Berlinie

Podczas trzydziestoletniej ucieczki terrorysta z Frakcji Czerwonej Armii zostaje schwytany w Berlinie

65-letnia Daniela Klett i była członkini RAF-u została aresztowana 27 lutego w tym budynku w Berlinie.
Johna McDougalla/AFP

Daniela Klett jest poszukiwana od lat 90. XX wieku w związku z rzekomym zaangażowaniem w RAF – skrajnie lewicową grupę, w której zginęło około trzydziestu osób.

Korespondent w Berlinie,

Nowa część zasłony na temat lat przewodnictwa w byłych Niemczech Zachodnich została otwarta wraz z aresztowaniem w poniedziałkowy wieczór jednego z ostatnich członków Bractwa Muzułmańskiego. Frakcja Armii Czerwonej W biegu. Daniela Klett (66 l.), która ukrywała się po samorozwiązaniu RAF-u w 1998 r., została aresztowana w Berlinie, w dawnej alternatywnej dzielnicy Kreuzberg, w towarzystwie mężczyzny, którego tożsamość nie została jeszcze ujawniona. Śledczy mają nadzieję, że dwóch z jego ówczesnych kluczowych poruczników, 55-letni Burkhard Jarwig i 69-letni Ernst Volker Stubbe, zostanie w tym procesie obalonych, zamykając tym samym kartę dekady skrajnie lewicowego terroryzmu, w wyniku którego zginęły 23 osoby. budzić. .

„Fakt, że terrorystka musi teraz zostać pociągnięta do odpowiedzialności przed sądem za swoje czyny, jest ważnym i wyraźnym znakiem praworządności”. Kathrin Heike Wallmann, minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii, kraju, który uczestniczył w…

Ten artykuł jest przeznaczony dla subskrybentów. Pozostało Ci 82% do odkrycia.

Chcesz przeczytać więcej?

Natychmiast odblokuj wszystkie przedmioty.

Już subskrybowane? zalogować się

READ  Przywracając zasilanie w elektrowni Zaporoże, UE oskarża Rosję o „poważne naruszenie” bezpieczeństwa jądrowego