Pod koniec napięcia Bayonne przedstawia się La Rochelle w pierwszej 14

Baskowie potrafią dotknąć drewna: w sobotni wieczór cudem udało im się pokonać La Rochelle. Znajdujący się w dobrej pozycji Antoine Hastoy dostrzegł, że jego piłka uderzyła w zewnętrzny słupek dwie minuty przed końcem po rzucie karnym, który wyglądał jak punkt meczowy.

Nie mogąc poprawić swoich wyników, Rochelais poddali się pod koniec meczu, w którym zdominowali terytorialnie. Dwukrotny mistrz Europy, niezdarny przez godzinę i pozbawiony inspiracji, z piłką w rękach, z pewnością poprawił swoją grę, ale bez rytmu i przekonania. Tylko tego Bayona potrzebuje, aby błyszczeć w obronie, zjednoczona i zorganizowana.

Po niecelnym rzucie karnym Camila Lopeza w słupki bramkowe – co jest zjawiskiem dość rzadkim, o czym należy pamiętać – zespół Bayony wkroczył do akcji i szybko zorientował się, że faul wbił mocno prawy słupek Tevity Tatavu (10.). Po tym jak Lopez odzyskał koncentrację w 20. minucie, drużyna Rowing wyszła na prowadzenie (10-0), które utrzymała do końca pierwszej połowy, a następnie poprawiła je na początku drugiej połowy (44, 13-0) dzięki drugi gol tego samego Lopeza. .

Alldritt pozwolił Rochelais w nią uwierzyć

Nie mogąc zapewnić sobie najlepszych długich i częstych momentów, zwłaszcza między 48. a 65. minutą, tracąc punkty w obszarach strzeleckich i decydując się na faworyzowanie rzutów karnych zamiast prób karnych, drużyna Rochelais, która do tej pory nie była zbyt sprytna, miała przewagę dobry pomysł, żeby zagrać dalej. Stoją, aby wykorzystać przewagę liczebną po żółtej kartce otrzymanej przez Bruniego (63) za powtarzające się faule przy pierwszej próbie, podpisane przez Godicle Cankoreta (67).

READ  WTA > Świątek chwalony przez legendę sportu: „Jest taka młoda i naprawdę tyle robi”

Baskowie zapłacili zatem wysoką cenę za brak dyscypliny, poddając się drugiej pełnej próbie, podpisanej przez Francuza i kapitana La Rochelle Gregory'ego Alldreta (73 l.), nawróconej przez Antoine'a Hastoya, który będzie znał tylko ten sukces. Trzymając się punktu z wyprzedzeniem jak człowiek tonący we własnej boi, koledzy z drużyny Hughiego zdołali nie utonąć, dzięki liczbie słupków, która zachwyciła ich fanów na Stade Jean-Douger, gdzie byli niepokonani.