Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po Rosji i Węgrzech Polska studiuje prawo anty-LGBT

W przyszłym tygodniu w Polsce ma zostać omówiony projekt ustawy „Stop LGBT”. Ma na celu zakazanie „propagandy homoseksualnej w miejscach publicznych”.

Wydawałoby się, że homofobia w Polsce ustąpi. Wycofanie licznych reklam obszarów „bez ideologii LGBT” dało nadzieję na najlepszych. Ale w przyszłym tygodniu parlamentarzyści muszą przeanalizować projekt ustawy Inicjatywy Obywatelskiej, której tytuł mówi wszystko o jej ambicji: „Powstrzymać osoby LGBTI”.

Przeczytaj także:

Skopiowane i wklejone z ustawy przyjętej na Węgrzech przez Viktora Orbana, importera z Rosji Władimira Putina, ustawa ta ma zakazać Propaganda homoseksualna w sferze publicznej., nawiązuje do polskiej gazety codziennej Gazeta Wiborcza. ale też zrobić plik „Promowanie orientacji seksualnych innych niż relacje heteroseksualne”I „Kwestionowanie małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety” jak Promowanie aktywności seksualnej u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. A tekst, który to definiuje „Uaktualnij funkcjonalność” Znaczy „Każda forma publikacji, podżegania, nacisku, oświadczenia, oczekiwania, prośby lub rekomendacji”. Środek, który podważyłby jakąkolwiek profilaktykę przeciwko HIV i chorobom przenoszonym drogą płciową wśród młodych ludzi.

To nie wszystko, bo chodzi też o profilaktykę „Używanie symboli religijnych w sposób, który może obrazić uczucia religijne”. albo użyj „Artystycznie przekształcone logo lub flagi” I „Wszystko o charakterze seksualnym lub seksualnym, zwłaszcza rzeczy przypominające reprodukcję narządów. Cel: „Obrona Konstytucji RP”, Cytat Polskie wiadomości. „Jeśli polski parlament zatwierdzi tę ustawę, utrudni to działania społeczności LGBTQI+ niż w Rosji z ustawą antypropagandową”, skrucha Na Twitterze dyrektor organizacji pozarządowej Zakazane koloryRemy Bonnie.

Zgodnie z komentarzami wykonawczymi LGBTphobic

W czwartek 21 października dowiedzieliśmy się, że ustawie, która znalazła się w porządku obrad Parlamentu 28 i 29 października, towarzyszy petycja poparcia, która zebrała około 140 000 podpisów. napędzany”Fundacja Życie i RodzinaTekst broniła Kaja Godesque, znana ze swoich antyaborcyjnych postaw działaczka ekstremistyczna, na chwilę obecną trudno ocenić, czy ustawa będzie miała pozytywny oddźwięk wśród posłów.

READ  Barbary Braffy i Francji brakuje drugiego miejsca, liderów Włoch i Grupy Manskin

Ale wypowiedzi prezesa nie wróżą dobrze osobom LGBT. O prezydencie Andrzeju Dudzie „ideologia” LGBTQI + jest „Blisko neobolszewika”. O ministrze edukacji „ideologia”Ma te same neomarksistowskie korzenie, co narodowy socjalizm HitleraWedług niego LGBTQI + ludzie „Nie równy zwykłym ludziom” – Otóż to.

Referendum na Węgrzech na początku 2022 r.

W obliczu tych naruszeń instytucje europejskie zarzucają Polsce, że nie przestrzega traktatów dyskryminując osoby LGBT. Komisja Europejska wszczęła przeciwko temu krajowi postępowanie w sprawie naruszenia, które może skutkować nałożeniem sankcji dyplomatycznych i finansowych. Zagroziła też pozbawieniem dopłat pięciu polskich regionów. Nowo wybrany szef grupy Renault, otwarcie wesoły Stephane Sigourney wezwał komisję do przyjęcia mechanizmu rządów prawa. W obliczu tych nacisków premier Polski Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie „podda się europejskiemu szantażowi”.

Ta ustawa jest bardzo podobna do podobnego przepisu przyjętego w Rosji w 2013 roku, który umożliwiał ściganie kilku działaczy LGBT. Węgry również przyjęły podobne poprawki. W obliczu protestów w Europie premier Viktor Orban ogłosił referendum na początku 2022 roku.

Przeczytaj także:

Zdjęcie kredytowe: Shutterstock