Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Clara Dupont Monod wygrywa Goncourt dla uczniów szkół średnich

Po Nagrodzie Femina i Nagrodzie Czytelników Landerneau dziennikarz i redaktor właśnie wygrał Goncourt des lycéens z Adapter S’.

Po Nagrodzie Femina i Nagrodzie Czytelników Landerneau dziennikarka i redaktorka Clara Dupont Monod właśnie wygrała Goncourt des lycéens. O 12:45 13 delegatów szkół średnich zebrało się w ratuszu w Rennes, kolebce nagrody, na koronacji. Adapter S’ (Stoke) Piękna powieść o narodzinach niepełnosprawnego dziecka opowiedziana przez jego braci.

Każdego roku, po dwóch miesiącach poważnej lektury 14 powieści będących w grze, od Pierwszy wybór GoncourtDelegaci szkół średnich z każdego okręgu handlują za zamkniętymi drzwiami, aby trzymać pięć książek, w tym zwycięzcę. Clara Dupont konfrontuje się z Christine Angot i jej powieścią Monod Podróż na Wschód (Flamrion), Anne Berest z Pocztówka (Grasset), Lilia Hussein gorzkie słońce (Gallimard) i Patrice Franceschi z Jeśli zostanie tylko jeden (Grasset), który wciąż walczy o Nagrodę Deux Magots.

Zobacz też – Nagrody Literackie: Jaka jest wartość Nagrody Femina 2021?

Adapter S’, Książka licząca dwieście stron, spotkała się z ciepłym zainteresowaniem krytyków. W numerze z 9 września Literacki Figaro Etienne de Monti miał te słowa pochwały: „Sto lat później Clara Dupond Monod dokonała wyczynu zneutralizowania innych Jedi i jej przerażającego braku szacunku: Rodziny, nienawidzę cię”.„Jego historia jest niezwykła pod względem tematyki i sposobu traktowania. Il nous bouleverse parce qu’il decrit la famille comme un lieu de vie jamais stabilisé, toujours bancal et pourtant, grâce aux liens noués, solide: cet êtreé qui aurait pu être un explosif pour l’ulianité aé f.”

Przypominamy, że Goncourt des Lycéens to literacka nagroda stworzona i zorganizowana przez Fnac oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu pod auspicjami Académie Goncourt.

READ  Globalna prognoza rynku dla centrów rozrywki dla dzieci zaktualizowana w raporcie New Market Research Store, ponieważ oczekuje się, że COVID-19 będzie miał ogromny wpływ na sprzedaż w 2021 r.

W 2020 roku przyznano Goncourt des Lycéens Djaili Amadou Amal za powieść (Emmanuel Colas)..