Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy film Cesarskie cięcie jest oparty na prawdziwej historii?


Nawet pilnowanie. Nagrodzony czterokrotnie w Cezarze, aby strażnik zanurzył widza w sercu rodziny rozdartej przemocą małżeńską. Ale czy jest inspirowany prawdziwymi wiadomościami?

Francja 2

Francja 2
Środa, 24 listopada o 21:10

16/9 | Dzieci poniżej 12 roku życia zabronione

[Mis à jour le 24 novembre 2021 à 20h50] Aby uświadomić widzowi przemoc domową, Xavier Legrand postanowił wywołać u widza napięcie nawet u strażnika. Udany zakład, odkąd film zdobył cztery nagrody w Cezar 2019, w tym najlepszy film i najlepszy scenariusz oryginalny. Bo wbrew pozorom to fikcja, a nie dramat inspirowany prawdziwą historią… przynajmniej w szczegółach.

Nawet opieka zastępcza opiera się w rzeczywistości na rzeczywistej emeryturze ofiar przemocy domowej. Dyrektor rozmawiał z sędzią sądu rodzinnego, rozmawiał z zaznajomionymi ze sprawami prawnikami i policjantami, a także z grupami agresywnych mężczyzn. Praca półdokumentalna, aby jak najlepiej oddać bolesną tematykę filmu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazało również 22 listopada, że ​​przemoc domowa wzrosła we Francji o 20% w 2020 roku, a 102 kobiety zabiły ciosami ich partnerów.

Czytaj więcej

Nawet The Guardian to francuski dramat Napisany i wyreżyserowany przez Xaviera Legranda, który wcześniej podpisał kontrakt z filmem krótkometrażowym „Przed wszystkim, co stracimy” i za który otrzymał wiele nagród, m.in. na festiwalu w Clermont-Ferrand. W obsadzie są Denis Menochet („La Danseuse”), Léa Drucker („Wiadomości z Planu Mars”), Jean-Claude Leguay (serial telewizyjny „La source”) i Jean-Marie Winling („Marsylia”) oraz Florence Janasa („Tribium”). Podczas 44. Cezarów Tillguard zdobył cztery nagrody: dla najlepszego filmu, najlepszej aktorki dla Léi Drucker, najlepszego oryginalnego scenariusza i najlepszego montażu.

streszczenie – Mariam i Antoine są w trakcie rozwodu. Matka oskarża męża o przemoc wobec syna Juliana i żąda wyłącznej opieki. Jednak decyzja sędziego rodzinnego ma stanąć po stronie ojca. Chłopak zostaje rozszarpany przez rodziców pod wspólną opieką.

READ  Neil Young odszedł na emeryturę z muzyki Spotify, dezinformacji o Covid-19