Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy film Cesarskie cięcie jest oparty na prawdziwej historii?


Nawet pilnowanie. Nagrodzony czterokrotnie w Cezarze, aby strażnik zanurzył widza w sercu rodziny rozdartej przemocą małżeńską. Ale czy jest inspirowany prawdziwymi wiadomościami?

Francja 2

Francja 2
Środa, 24 listopada o 21:10

16/9 | Dzieci poniżej 12 roku życia zabronione

[Mis à jour le 24 novembre 2021 à 20h50] Aby uświadomić widzowi przemoc domową, Xavier Legrand postanowił wywołać u widza napięcie nawet u strażnika. Udany zakład, odkąd film zdobył cztery nagrody w Cezar 2019, w tym najlepszy film i najlepszy scenariusz oryginalny. Bo wbrew pozorom to fikcja, a nie dramat inspirowany prawdziwą historią… przynajmniej w szczegółach.

Nawet opieka zastępcza opiera się w rzeczywistości na rzeczywistej emeryturze ofiar przemocy domowej. Dyrektor rozmawiał z sędzią sądu rodzinnego, rozmawiał z zaznajomionymi ze sprawami prawnikami i policjantami, a także z grupami agresywnych mężczyzn. Praca półdokumentalna, aby jak najlepiej oddać bolesną tematykę filmu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazało również 22 listopada, że ​​przemoc domowa wzrosła we Francji o 20% w 2020 roku, a 102 kobiety zabiły ciosami ich partnerów.

Czytaj więcej

Nawet The Guardian to francuski dramat Napisany i wyreżyserowany przez Xaviera Legranda, który wcześniej podpisał kontrakt z filmem krótkometrażowym „Przed wszystkim, co stracimy” i za który otrzymał wiele nagród, m.in. na festiwalu w Clermont-Ferrand. W obsadzie są Denis Menochet („La Danseuse”), Léa Drucker („Wiadomości z Planu Mars”), Jean-Claude Leguay (serial telewizyjny „La source”) i Jean-Marie Winling („Marsylia”) oraz Florence Janasa („Tribium”). Podczas 44. Cezarów Tillguard zdobył cztery nagrody: dla najlepszego filmu, najlepszej aktorki dla Léi Drucker, najlepszego oryginalnego scenariusza i najlepszego montażu.

streszczenie – Mariam i Antoine są w trakcie rozwodu. Matka oskarża męża o przemoc wobec syna Juliana i żąda wyłącznej opieki. Jednak decyzja sędziego rodzinnego ma stanąć po stronie ojca. Chłopak zostaje rozszarpany przez rodziców pod wspólną opieką.

READ  Uważał się za „geniusza” zdolnego do bezkarnego działania, oskarżając domniemaną ofiarę piosenkarza