Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„House of Cards”: Kevin Spacey kazał zapłacić za produkcję 31 milionów dolarów

wpasc w bagno. Aktor Kevin Spacey będzie musiał zapłacić prawie 31 milionów dolarów Media Rights Capital (MRC), firmie, która wyprodukowała „House of Cards”, odnoszący sukcesy serial Netflix, w którym aktor grał przez pięć sezonów, aż do zwolnienia w 2017 roku.

MRC złożyło w poniedziałek wniosek w sądzie okręgowym hrabstwa Los Angeles, prosząc sąd o „podtrzymanie wyroku arbitrażowego na jego korzyść oraz o wydanie orzeczenia przeciwko firmie Spacey oraz jej firmom pożyczkowym i produkcyjnym”. Zapytanie zostało opublikowane przez gazetę różnorodny na swojej stronie internetowej. MRC stwierdza w swoim wniosku, że w październiku 2020 r. arbiter stwierdził, że aktor „wielokrotnie naruszał zobowiązania umowne” nałożone na niego poprzez swoją podwójną rolę jako głównego i wykonawczego producenta serialu, oraz że jego zachowanie „czyniło go odpowiedzialnym” za miliony stracone na pokazie gwiazd władzy w Waszyngtonie.

Spaceyowi i jego firmom, Profitt Productions i Trigger Street Productions, nakazano zapłacić 29,5 miliona dolarów odszkodowania, plus 1,2 miliona dolarów opłat prawnych i 235 000 dolarów opłat. Lub 30,93 mln USD lub 27,5 mln EUR.

Sezon został przepisany, aby wykluczyć postać

W 2017 roku na fali kleiste objawienie Kraj Harvey Weinstein, Aktor Anthony Rapp ujawnił, że zmagał się z postępem Wystąpić na imprezie w 1986 roku; Miał zaledwie 14 lat. Członkowie obsady „House of Cards” ujawnili następnie, że komik nie zawahał się dotknąć młodych mężczyzn na planie lub skomentować ich seksualnie, a mężczyzna, którego nigdy nie wymienił, oskarżył go o to, że został pozwany. od napaści.

Chociaż dwa odcinki sezonu 6 były już gotowe, Media Rights Capital wstrzymało potem produkcję Przepisz sezon, aby wyeliminować postać UnderwoodaFabuła została skrócona z 13 do 8 odcinków. Firma produkcyjna rozpoczęła tę akcję odszkodowawczą w 2019 roku, w którym umorzono pozew przeciwko amerykańskiemu aktorowi, oskarżonemu o nieprzyzwoitą napaść i napaść seksualną w amerykańskim stanie Massachusetts. Prawnicy obu stron otrzymali zaświadczenia od ponad dwudziestu osób, co doprowadziło do ośmiodniowego poufnego rozprawy arbitrażowej w lutym 2020 r. W lipcu 2020 r. arbiter wydał 46-stronicowy wyrok, którego nie ujawniono.

READ  To jest powód, dla którego piosenkarka kategorycznie odmówiła udziału w „Tańcu z gwiazdami”.

Spacey, który zdobył dwa Oscary, jest od tego czasu unikany. on był Cyfrowo wymazane z filmu fabularnego „Wszystkie pieniądze świata” Ridley Scott, projekt biograficzny o pisarzu upadł na Netflix. Plany filmowe znalazł dopiero w czerwcu ubiegłego roku, Dzięki za rolę wspierającą We włoskim filmie fabularnym „Człowiek, który rysuje Boga”. Trzy lata po przemówieniu, zdając sobie sprawę z tego, co wycierpiał, Anthony Rapp złożył skargę w sądzie federalnym. Sprawa nadal trwa.