Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po raz pierwszy od miesięcy Tel Awiw stał się celem rakiet wystrzelonych z Rafah

Po raz pierwszy od miesięcy Tel Awiw stał się celem rakiet wystrzelonych z Rafah

Sarah Lemmel/Sarah Lemmel/dpa Po raz pierwszy od miesięcy Tel Awiw w Izraelu stał się celem ostrzału rakietowego Hamasu

Sarah Lemmel/Sarah Lemmel/dpa

Po raz pierwszy od miesięcy Tel Awiw w Izraelu stało się celem rakiet Hamasu

Bliski Wschód – Minęły ponad cztery miesiące, odkąd mieszkańcy Tel Awiwu doświadczyli takiego napięcia. W niedzielę 26 maja w środkowym Izraelu zawyły syreny, nakazując im schronienie się przed ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy.

„Zbombardowaliśmy Tel Awiw dużą salwą rakiet w odpowiedzi na masakry syjonistów na ludności cywilnej”.W oświadczeniu napisały Brygady Izz al-Din al-Kassam, zbrojne skrzydło Hamasu.

Według armii izraelskiej z Rafah wystrzelono co najmniej osiem rakiet. Dziennikarze Agence France-Presse podali, że w centrum kraju doszło do co najmniej trzech eksplozji. Według raportów armii izraelskiej podawanych przez izraelskie media izraelskie systemy obronne przechwyciły kilka rakiet.

Na stronie internetowej X relacja ambasady Francji w Izraelu wzywa jej obywateli do zachowania ostrożności po tym ataku.

W niedzielę nowe zamachy

W tym samym czasie w niedzielę armia izraelska przeprowadziła nowe zamachy bombowe w Strefie Gazy. Naloty i ostrzały artyleryjskie ponownie wycelowały w północną i środkową Strefę Gazy, a także w Rafah na południowym krańcu Strefy Gazy, skąd uciekły setki tysięcy ludzi.

Te izraelskie ataki mają miejsce po wnioskach Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości nakazujących mu zaprzestanie ataku militarnego”. Oraz wszelkie inne prace prowadzone w prowincji Rafah. Trybunał z siedzibą w Hadze zwrócił się także do państwa żydowskiego o ułatwienie przekazania pomocy humanitarnej do przejścia granicznego w Rafah na granicy z Egiptem.

READ  Wołodymyr Zełenski chwali „historyczną” decyzję USA o zezwoleniu na dostawę myśliwców F-16

Dzieje się to również w czasie, gdy nasilają się wysiłki dyplomatyczne mające na celu wznowienie negocjacji w celu osiągnięcia rozejmu na terytoriach palestyńskich, któremu towarzyszyć będzie uwolnienie zakładników.

Zobacz także na HuffPost: