Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Włochy sprzeciwiają się użyciu broni dostarczonej do Kijowa przeciwko terytorium Rosji

Włochy sprzeciwiają się użyciu broni dostarczonej do Kijowa przeciwko terytorium Rosji

Ta transmisja na żywo została zakończona.

Premier Giorgia Meloni potwierdziła w niedzielę 26 maja, że ​​Rzym sprzeciwia się użyciu broni dostarczonej Ukrainie przeciwko celom znajdującym się na terytorium Rosji. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w sobotę: „Nadszedł czas, aby sojusznicy ocenili możliwość usunięcia niektórych ograniczeń w użyciu broni, którą dostarczyli Ukrainie”.. Dodał: „Nie wiem, dlaczego pan Stoltenberg powiedział coś takiego. Myślę, że musimy być bardzo ostrożni. Zgadzam się, że NATO musi pozostać zdecydowane i nie dawać sygnału, że się poddaje”. – powiedziała Georgia Meloni podczas programu telewizyjnego. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Wołodymyr Zełenski zaprasza swoich chińskich i amerykańskich odpowiedników na szczyt pokojowy, który odbędzie się w Szwajcarii w dniach 15 i 16 lutego. Czerwiec. „Apeluję do światowych przywódców… Prezydenta Bidena, przywódcy Stanów Zjednoczonych i prezydenta Xi, przywódcy Chin… proszę o wsparcie szczytu pokojowego swoim przywództwem i udziałem”.– błagał w wiadomości wideo.

W rosyjskim nalocie na supermarket w Charkowie zginęło 16 osób. Z nowego raportu wynika, że ​​w niedzielnym poranku, dzień po ataku, który został opisany jako „w rosyjskim nalocie na hipermarket w Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy, zginęło 16 osób”.„Podły, podły” Przez Prezydenta Ukrainy. Poprzedniego dnia gubernator obwodu Oleg Senegubow potwierdził, że w wyniku tego strajku, który jego zdaniem przeprowadzono przy użyciu dwóch kierowanych bomb lotniczych, co najmniej sześć osób zginęło, około czterdziestu innych zostało rannych, a 16 innych uznano za zaginione. . Według strażaków ogień strawił 10 000 metrów kwadratowych, ale udało się go opanować.

Rządy Emmanuela Macrona Niedopuszczalny rosyjski strajk w supermarkecie w Charkowie. „Francja podziela ból Ukraińców i pozostaje w pełni czujna u ich boku”.– napisał w sobotni wieczór X Prezydent Republiki Francuskiej. Wyraził także swój żal „Wiele ofiar” Po tym strajku „Dzieci, kobiety, mężczyźni”, „Rodziny”.