Po raz kolejny Jeremy zostaje nagrodzony

Nagrodzony w zeszłym roku Erytrejczyk Benyam Germay został wybrany Afrykańskim Jeźdźcem Roku, w szczególności dzięki srebrnemu medalowi, który otrzymał podczas pełnego nadziei wyścigu światów zorganizowanego w Leuven.

Biniam Girmay był w stanie potwierdzić. Wybrano najlepszego afrykańskiego kolarza roku 2020, Erytrea powróciła do przestępczości w tym roku po głosowaniu zorganizowanym przez organizatorów Equatorial Amissa-Bongo. 25-osobowe jury pod przewodnictwem pięciokrotnego byłego zwycięzcy Tour de France Bernarda Heno postanowiło uhonorować sezon kolarza, który rozpoczął się w barwach francuskiego zespołu Delko, zanim dołączył do zespołu Intermarché-Wanty. Gobert Matériaux, w którym pracuje do 2024 roku.

Już na horyzoncie podczas Tour of Poland Biniam Girmay umiał grać Thibauta Pinot czy Nairo Quintana na Classic Grand Besançon Doubs, ale Punktem kulminacyjnym jego sezonu pozostanie jego medal mistrzostw świata. Na ulicach Louvain mieszkaniec Asmary został pierwszym czarnoskórym biegaczem z Afryki, który zdobył medal. Rzeczywiście, jeśli Włoch Filippo Baroncini wygra samotnie tęczową koszulkę na koniec wyścigu U-23, Biniam Girmay dostał bardzo fajny srebrny medal. Erytrei zajęli także piąte miejsce w La Route Adélie de Vitré i Tour du Piémont.

« W tym roku Biniam Girmay po raz kolejny potwierdził, że jest najbardziej obiecującym afrykańskim sprinterem. Jego występ w Mistrzostwach Świata nie był przypadkowy, ogłosił Bernard Heno po ogłoszeniu wyniku. Był najlepszym kolarzem swojego pokolenia na rendezvous w Leuven i zajął drugie miejsce. Fantastyczny wynik. To uznanie jest w pełni zasłużone. Biniam Girmay jest drugim kolarzem, który zdobył tę nagrodę po raz drugi, po południowoafrykańskim Louisie Meintjesie, koledze Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, w 2013 i 2017 roku.