Bundesliga – Bayern Monachium bawi się w Stuttgarcie (5-0) i umacnia swoją pozycję lidera

Bayern zaczął się wyłaniać, goniąc rekordy, a przepaść w Bundeslidze pogłębiła się. To był normalny wieczór rozegrany na Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie. Bawarczycy spokojnie wygrali (0:5) dzięki dubletowi polskiego napastnika (69, 72) w dwóch występach Serge’a Gnabry’ego. Reprezentant Niemiec również strzelił hat-tricka (40, 53, 74), co dało swojej drużynie czwarty z rzędu sukces ligowy. Zwycięstwo pozwala podopiecznym Juliana Nagelsmanna zdobyć prowizorycznie 9 punktów przed wicemistrzem Dortmundem, który jutro zmierzy się ze zmarłym Greutherem Fürthem na ostatnim miejscu w tabeli.

Wydaje się, że to już daleka droga od tego, kiedy wyobrażaliśmy sobie, że Bayern Monachium jest łaskotany przez Borussię Dortmund. Punktem różnicy między dwoma zespołami sprzed Classica a mistrzostwami, które spełniły wszystkie swoje obietnice, była rzeczywistość Bundesligi jeszcze 10 dni temu. gdzie ? Bayern pokonał u siebie Dortmund (2:3), po czym kontynuował sukces z Mainz (2:1) i we wtorek w Stuttgarcie (0:5), kiedy Eredivisie nie było lepsze niż remis z Bochum (1-1). konsekwencje ? Monachium tymczasowo ma 9 punktów przed mistrzostwami i zapobiega środowemu wicemistrzowi z najmniejszej przewagi nad Grether Fürth.

Bundesliga

Cholera: Koeman wciąż jest kontuzjowany i zmuszony do wyjazdu ze Stuttgartu

3 godziny temu

Bayern Monachium świętował Gnabry

kredyt: Getty Images

Alors que les champions d’Allemagne en titre étaient devant (0-1) après l’ouverture du score de Gnabry en fin de premiere période (40e), ce sont bel et bien les hommes de Matarazzo quirant ont mené les rent dubats en Dressing Pokój. Najpierw Ando (47), a potem Forster (48) osłabili obronę Bawarii bez powodzenia, pomimo wszystkich obaw Neuera. Ale przeciwko Bayernowi nie możemy marnować jego amunicji. Pięć minut później Gnabry, który posłał dwunastą asystę Thomasa Mullera w tym sezonie, podwoił się na pierwszą szansę Bawarii w drugiej połowie (53. miejsce).

READ  Komisja Europejska spodziewa się, że w środę opublikuje plan naprawy w Polsce - World Today News

Nowy rekord dla Lewandowskiego

Następnie podopieczni Juliana Nagelsmanna zakończyli mecz w zaledwie pięć minut. Z dwoma golami (69, 72) Lewandowski ustanowił nowy rekord, stając się po Gerdzie Mullerze drugim graczem w historii Bundesligi, który strzelił 42 gole w lidze w roku kalendarzowym. Polski napastnik zmierzy się w piątek z Wolfsburgiem, aby go pokonać. Następnie Gnabry strzelił trzecią bramkę w meczu (74) po błędzie bramkarza Stuttgartu.

fatalny. Po raz kolejny słowo to jest idealne, aby zakwalifikować występ Bayernu Monachium po 10. z rzędu zwycięstwie w lidze w Stuttgarcie. Sukces to także 63. z rzędu mecz, w którym monachijska drużyna strzeliła przynajmniej jedną bramkę w Bundeslidze i dwie jednostki, które ustanowiły nowy rekord. Prawie idealny wieczór, z wyjątkiem Kingsleya Comana kontuzjowanego w tył uda w pierwszej tercji.