Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po powrocie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej japoński miliarder Yusaku Maezawa radzi elitom, aby udali się w kosmos

Powrót Dwanaście dni pobytu Na pokładzie
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS)japoński miliarder
Yusaku Maezawa Środa zachęciła światowe elity do oddania się również turystyce bez wagi.

„Chciałbym, aby przyszło do mnie jak najwięcej osób i jak najwięcej wpływowych i wpływowych osób Próżnia Yusaku Maezawa powiedział na konferencji prasowej w Centrum Przygotowania Kosmonautów pod Moskwą. „Będą inaczej patrzeć na ziemię i inaczej ją traktować” – dodał, zgodnie z komentarzami w języku japońskim przetłumaczonymi na język rosyjski.

Skorzystaj z nieoczekiwanych korzyści finansowych dla turystyki kosmicznej

Wraz z asystentem Yozo Hirano, Yusaku Maezawą, który dorobił się fortuny w modzie internetowej, Więc w grudniu spędził 12 dni na Międzynarodowej Stacji KosmicznejFilm opowiedział o jego życiu w kosmosie milionom subskrybentów YouTube.

W towarzystwie kosmonauty Aleksandra Misorkina, obaj Japończycy powrócili na Ziemię w poniedziałek na pokładzie kapsuły Sojuz rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, która stara się zarobić na nieoczekiwanych korzyściach finansowych turystyki kosmicznej, w pełni odradzającej się.

Podróż dookoła Księżyca w 2023 roku?

Zamożny 46-letni Japończyk oszacował, że „idealna długość” pobytu turysty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to dwadzieścia dni, aby mieć czas na lepsze przystosowanie się do życia w stanie nieważkości. W środę Yusaku Maezawa potwierdził również swoje kolejne marzenie: podróżować wokół Księżyca w 2023 roku z ośmioma innymi osobami na pokładzie statku kosmicznego SpaceX.

Wysoce dochodowy sektor prywatnych lotów kosmicznych jest obecnie wzmacniany przez starty w wyścigu o firmy amerykańskich miliarderów Elona Muska (SpaceX) i Jeffa Bezosa (Blue Origin) oraz brytyjskiego Richarda Bransona (Virgin Galactic).

READ  Nadzieja na nowe terapie po szczepionkach Covid - wydanie