Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po Paris Saint-Germain – Montpellier – Jak Neymar został najlepszym strzelcem karnym?

Już czas podjąć decyzję. między Kylianem Mbappe i Neymarem, Napięcia związane z drugą karą Z Paris Saint-Germain – Montpellier został wyrzucony i obrócony przez gwiazdę Oriverde, gdy Francuzi chcieli uzyskać nową szansę po pierwszej porażce, Christophe Galtier musi zostać zmuszony Aby ustawić jasnego i ostatecznego strzelca. Aby określić swój wybór, paryski technik będzie z jednej strony pragnął nie podkopać przywództwa Bondenois. Z drugiej strony możliwość wzmocnienia osoby, która jest być może uniwersalnym odniesieniem w tym ćwiczeniu.

Ponieważ Mbappe nie znalazł jeszcze właściwego sposobu na uwiarygodnienie swoich pragnień, Neymar wymyślił swoją formułę. Nosili, testowali i dostosowywali się do najmniejszych szczegółów podczas ogromnego doświadczenia w tej dziedzinie. Aby zrozumieć rozwój Brazylijczyka w tym ćwiczeniu, musisz cofnąć się do czasów, kiedy Neymar nie był jeszcze Neymarem.

Wracając do 7 lutego 2010. „Nai” ma dopiero 18 lat, a w Santos już o nim mówiono za niesamowity talent, niesamowity drybling i dziwne fryzury. Tego wieczoru zmierzy się z graczem, który w Brazylii stał się znacznie większą gwiazdą niż on. Rogerio Ceni, 37-letni bramkarz, który rozegrał już ponad 1000 profesjonalnych meczów, zmierzy się z nim w Sao Paulo – Electric Santos. Gramy w 70. minucie i kiedy dostajesz rzut karny, drużyna młodego cudownego dziecka jest 3-2 do tyłu. Zawodnik, w którym kibice już widzą następcę Pele, chwyta piłkę i ostrożnie umieszcza ją na punkcie 11 metrów od bramki.

Liga 1

Jill Saka, Wielkie początki z Reims: Poznajcie Folarina Balogun

15 godzin temu

Nie znaleziono Mbappe: naszych ostatnich 5 graczy

W swoim marszu zgina się na małych krokach, zatrzymuje się martwy i udaje cios, który zmusza Sene’a do nurkowania w jego prawo. Atakujący musi tylko przepchnąć piłkę na drugą stronę. i czy. Następnego dnia zagrzmiała lokalna prasa. podobno przez „Oh Ri„, „Paradena(Tłumaczyć)Mało zmarnowanego czasuTo bardzo powszechne w Ameryce Południowej, ale wciąż kontrowersyjne, po pierwsze dlatego, że nie w pełni respektuje ducha gry, a potem dlatego, że można to porównać do pewnego rodzaju upokorzenia. I nie obrażamy Rogerio Ceni.

Następnie szachy „paradinha”

Całe to zamieszanie wyraźnie dotarło do uszu Jerome’a ​​Valcke. Francuz był wówczas sekretarzem generalnym FIFA i postanowił uchwalić nowe prawo z IFAB, organem regulującym zasady futbolu. „FIFA nie ma nic więcej do roboty?„Zastanawia się więc, czyj język nie był już w jego kieszeni, nowa zasada mówi teraz:”Oszukiwanie podczas biegu jest dozwolone, ale udawanie trafienia po wyścigu jest teraz nielegalne i narusza przepis 14. „

Jeśli Neymar tak naprawdę nie docenia wiadomości, to dlatego, że jeszcze przed podpisaniem profesjonalnego kontraktu z Santosem był prawdziwym zwolennikiem „Paradena„.”Kiedy mu się to udało, nikt nie chciał na niego nakładać karpowiedział później Marcelo Martellot, jeden z jego byłych trenerów w Santos, w wywiadzie transmitowanym na oficjalnym kanale YouTube gracza. Umieść je wszystkie. Ale kiedy musiał zmienić metodę, trochę mu brakowało. „

Neymar i Kylian Mbappe otrzymali rzuty karne przeciwko Montpellier … ale nie z takim samym sukcesem – 13.08.2022

Źródło: Getty Images

Tak więc brazylijska gwiazda nie miała innego wyjścia, jak tylko dostosować swój styl. Poprzedni okres pozostał ten sam, ale okres pauzy zniknął. wydajność z. Przez kilka sezonów, w tym po przybyciu do Europy, Neymar będzie zadowolony z bycia zwykłym człowiekiem, a nawet niegodnym swojego statusu. Podczas roku finansowego 2015/16, podczas gdy koledzy napastnicy Messi i Suarez też tak naprawdę nie odnieśli sukcesu, skrzydłowy Auriverde naprzemiennie przeskakiwał między dobrem a złem na jedenastu metrach, z 5 chybionymi rzutami karnymi między 11 lutego 2015 r. a 3 lutego 2016 r.

To anegdotapróbuje uspokoić trenera Luisa Enrique. Uważam, że są dość pewni siebie, zwłaszcza Leo, ale też Louis i Nye. żaden problem. Jedyne, co możemy zrobić, to poprosić bramkarza drużyny przeciwnej, aby powiedział nam, po której stronie on rzuca!W rzeczywistości są inne rozwiązania. Za kilka dni, przeciwko Villarreal, zawodnik Moggi das Cruzes odniesie sukces z Panenką. Ustali przed i po drodze do otrzymania kar.

Technicznie bardzo skuteczny… ale ryzykowny

Bo wtedy, podczas gdy IFAB postanowiła zaostrzyć przepisy przed ważnymi zawodami (stulecie Euro i Copa America), karząc zawodnika żółtą kartką i rzutem wolnym dla drużyny przeciwnej, udaje, że uderza po zdobyciu drugiego miejsca. miejsce. Rzut karny, Neymar przyjmuje nową metodę.

W 2012 roku Neymar nie zwolnił tempa w zdobywaniu rzutu karnego

Zamiast spędzać czas i fantazjować przed dotknięciem piłki, atakujący postanawia teraz zwolnić i opóźnić swój strzał tak bardzo, jak to możliwe. Bramka ? Zmuszenie strażnika do nurkowania, aby móc wybrać przeciwną stronę. Technicznie rzecz biorąc, proces ten jest znacznie trudniejszy do osiągnięcia, niż się wydaje, ponieważ decyzja musi zostać podjęta w ułamku sekundy, a piłka łapie bez patrzenia na piłkę. Ale jest diabelnie skuteczny.

Odkąd w pełni wykorzystał tę wiedzę, Neymar zamienił 46 z 52 rzutów karnych, które wykonał. To sprowadza współczynnik konwersji do 88%, podczas gdy wcześniej ledwie osiągnął 73%. Co więcej, 36 z tych 46 bramek zostało strzelonych przez postawienie bramkarza w złej nodze. Tak więc przez cztery sezony Alban Lafont był jedynym bramkarzem, który powstrzymał próbę Brazylijczyka, wybierając właściwą stronę. Większość pozostałych tragarzy nie nurkuje tak naprawdę, wpadając w pułapkę paryskiej strategii.

Od teraz to oni przesłuchują strzelca. „Podszedłem do niego i powiedziałem mu: Czy wiesz, że jeśli cię aresztuję, to jestem gwiazdą?powie Jesse Mullen Po Paris Saint-Germain – Troyes w maju ubiegłego roku. Zaśmiałem się i powiedziałem mu:Proszę przynajmniej powiedz mi, po której stronie będziesz strzelać„.” Neymar nie przedstawił żadnych dowodów. Woźny z Troi został dodany do długiej listy ofiar poprzedniej adaptacji „.krótka pauza”, który został specjalistą od Wielkiego Wyhamowania.

Messi, Hernandez, Neymar…: typowy zespół nieobecnych

Liga 1

Paredes, Kehrer, Gueye, Herrera: PSG przyspiesza proces odtłuszczania

19 godzin temu

Liga 1

„Rzut karny” w Paris Saint-Germain: Campos strzeliłby Neymara i Mbappe w niedzielę

Wczoraj o 07:45

READ  Finał Australian Open 2022: Nadal-Miedwiediew, Battle Royale o wielki finał