Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Max McRae w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów od 2023 roku?

Max McRae od przyszłego sezonu zamierza podążać za swoim ojcem Alistairem i wujkiem Colinem do Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

18-latek testował Forda Fiesta Rally3 w Polsce w zeszłym tygodniu, a teraz szuka wsparcia potrzebnego do prowadzenia kampanii Junior WRC w 2023 roku. McRae Jr spędził większość czasu ścigając się w domu, w Australii Zachodniej, po starcie swoją karierę tam w roku 2020.

Max McRae chce, aby jego tytuł WRC znów zabłysnął

Przyjechał do Wielkiej Brytanii i Irlandii tego lata, aby zdobyć doświadczenie podczas szeregu zawodów, w tym rundy Mistrzostw Wielkiej Brytanii i McRae Rally Challenge, które odbyły się na cześć wuja mistrza świata w 1995 roku.

„I tak chciałem wystartować w Junior WRC, ale teraz, kiedy jeździłem, wiem, że właśnie tam muszę iść” – powiedział podekscytowany McRae. „Możliwość ścigania się tym samochodem w rundach Rajdowych Mistrzostw Świata to zdecydowanie właściwy sposób i właśnie nad tym ciężko pracujemy w tej chwili”.

„Przejście z wyścigów rajdowych w Australii na Mistrzostwa Świata to zwiększenie budżetu, ale to także świetna okazja do zdobycia doświadczenia w rajdach na najwyższym poziomie po nawierzchniach i imprezach takich jak śnieg w Szwecji, drogi utwardzone w Chorwacji, a potem płynny i szybki start na wybieg w miejscach takich jak Sardynia. I Estonia. Nie wiem, jaki jest harmonogram na przyszły rok, ale wydarzenia takie jak ta to marzenie i szczególny sposób na zdobycie doświadczenia.

Mówiąc o Fiesta Rally 3 zbudowanej przez M-Sport po dniu testów na pasie startowym, co zrobiło wrażenie na obserwatorach, McCray dodał: „To bardzo fajny samochód. Masz na myśli to, co samochód może czuć i jak sobie z nim radzisz”.

„Myślałem, że mam bardzo dobry pomysł … ale było lepiej niż myślałem. To, co naprawdę lubię, to samochód, w którym musisz jeździć i musisz naprawdę jeździć i kiedy chcesz. Lepsza kontrola, samochód ożywa i oferuje ci wiele.”

„Mamy 245 KM i około 400 Nm momentu obrotowego, naprawdę zauważyłem różnicę w prędkości, z jaką wchodzisz na piąty bieg w tym samochodzie w porównaniu z samochodem Rally 4. Ciągle pcha.”

McRae dokonał kilku zmian w ustawieniach samochodu podczas testu na 160 km.

„Zespół M-Sport Polska był fantastyczny” – powiedział. „Nous avons pris les réglages de base, puis nous avons fait pas mal de changes sur la voiture, juste pour voir comment elle réagirait et comment elle se comporterait. C’était génial et vraiment cool de passer la journée une à quitra com „

Alister McRae 77 wystartował w rajdzie WRC, obejmującym treningi na wysokim poziomie z Hyundaiem i Mitsubishi. Jego brat Colin wygrał 25 rajdów WRC podczas wyjątkowej kariery za kierownicą samochodów Subaru, Forda i Citroena. Nadal jest najmłodszym zwycięzcą, który zdobył koronę w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

READ  Bundesliga - Bayern Monachium bawi się w Stuttgarcie (5-0) i umacnia swoją pozycję lidera