Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po delcie do Europy dotarł gatunek Lambda, najbardziej odporny na szczepionki i najbardziej zaraźliwy

W Wielkiej Brytanii naukowcy są zaniepokojeni pojawieniem się wariantu Lambda, który jest bardziej zaraźliwy i bardziej odporny na szczepionki. Można to już znaleźć w co najmniej 27 krajach europejskich.

To tak, jakbyśmy musieli nauczyć się całego alfabetu greckiego. Najpierw był wariant alfa. Tak więc wariant delta jest znacznie bardziej zaraźliwy. Oto wariant Lambda. Mutacja SARS-CoV-2 niepokoi Wielką Brytanię, która została mocno dotknięta wariantem delta. Według władz lokalnych ten nowy wariant dotyczy obecnie prawie 30 krajów i przedstawia „niezwykły zakres mutacji”. Występuje zwłaszcza w Peru, gdzie powoduje 80% przypadków zanieczyszczenia.

To Uniwersytet Chile rozważył tego peruwiańskiego przybysza. Naukowcy twierdzą, że wariant Lambda jest bardziej zaraźliwy niż warianty Gamma (znane jako wariant brazylijski) i wariant Alpha (lub wariant brytyjski). „W grudniu mieliśmy 200 obrażeń lambda […] Pod koniec marca stanowiła ona połowę wszystkich próbek pobranych w Limie. Teraz, trzy miesiące później, badamy ponad 80% wszystkich infekcji w całym kraju” – mówi prof. dr Tsukayama z mikrobiologii molekularnej na Uniwersytecie Caetano Heredia w Limie.

Ta nowa alternatywa będzie również bardziej odporna na szczepionki i jest już w obiegu w 27 krajach europejskich, w tym w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Według The Doctor’s Daily i Światowej Organizacji Zdrowia w tej chwili „istnieją cztery ‘zmienne niepokojące’, które uzasadniają ściśle monitorowane cechy przenoszenia i wirulencji (alfa, beta, gamma i delta). dodaje się siedem interesujących zmiennych” (epsilon, zeta, eta, theta, iota, kappa, lambda), których wpływ na epidemię wymaga jeszcze oceny”;

Dla mnie lequotidiendumedecin.fr, warianty Lambda i Epsilon (pojawiające się w Kalifornii) zbliżają się do zmiany klas.

Obecnie istnieje jedenaście wariantów nazwanych od litery alfabetu greckiego. Kto ma 24…

Są delta i delta plus …

Nowy gatunek pojawił się w kwietniu w Indiach, kiedy kraj stawał już w obliczu silnej fali epidemii. Nazywa się delta plus i jest to właściwie podzmienna delta. Z drugiej strony różni się odpornością na przeciwciała, co wydaje się być ważniejsze niż inne szczepy. Ta alternatywa została również oceniona jako „niepokojąca” przez indyjskie władze ds. zdrowia.

We Francji pojawił się już wariant Delta Plus – lub AY1 po jego naukowej nazwie – został odkryty osiem razy w czerwcu według Raport z analizy ryzyka dotyczący pojawiających się wariantów SARS-CoV-2 Został on przeprowadzony przez Public Health France i National Center for Respiratory Infection Virus Research.

Rasa ta występuje w innych krajach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Portugalia, Polska i Szwajcaria.

READ  Mubasher - Al-Sharq al-Awsat: izraelski nalot uderzył w dom przywódcy Hamasu w Gazie