Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Plakaty, Propaganda i Paradoks w Polsce – Wyzwolenie

Wskaźnik urodzeń

Artykuł zarezerwowany dla subskrybentów

Billboardy ultrakonserwatywnej organizacji Nasze Dzieci Kornice podsycają kontrowersje związane z malejącym przyrostem naturalnym, kolażami potępiającymi malejący przyrost naturalny w kraju.

Plakat przedstawia dwie blondynki o anielskich twarzach z przodu. Ich zdjęcie jest naklejone na polskich bilbordach przez katolicką i konserwatywną Fundację Nasze Dzieci Cornice. Obok, niebieskimi literami, przechodniom zadaje się pytanie: „Gdzie są te dzieci?” Plakat przywołuje ewolucję liczby dzieci w rodzinie od 1950 roku, a portrety ukazują spadek liczby urodzeń. Mówi się, że w Polsce było wtedy 5 dzieci na rodzinę, potem 3 w 1980 roku, a teraz tylko 1,5.

Poprzez te plakaty fundacja chce zwrócić uwagę, że jej zdaniem spadający wskaźnik urodzeń zagraża stabilności narodu. Ale kampania wywołała gorącą debatę, a niektóre Polki sugerują, że napisy opowiadają się za fundamentalistycznymi stanowiskami antyaborcyjnymi.

Uważają się za ofiary niepewności i niestabilności, co nie zachęca ich do posiadania dzieci. W Polskim Magazynie Oh! i, Rozgniewana na system dziennikarka Iwona Zgliczyńska odpowiada na pytanie postawione przez plakat. Wyjaśnia, że ​​spadek liczby urodzeń jest spowodowany brakiem wsparcia finansowego ze strony rządu, znacznymi kosztami opieki zdrowotnej lub obawą przed niemożnością usunięcia płodu, nawet jeśli płód jest chory.

Brak domów i archiwów

Do debaty włączył się także polski eurodeputowany Robert Bytron z Nowej Lewicy (Grupa Socjalistów i Demokratów). Na Twitterze oprócz recenzji…

READ  Polska usuwa mechanizm regulacyjny Sądu Najwyższego potępiony przez UE