Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piosenkarz R. Kelly skazany za przestępstwa seksualne

Opublikowany w:

Amerykańska piosenkarka R. Kelly został w poniedziałek oskarżony przez sąd w Nowym Jorku o szereg przestępstw seksualnych, w tym jego administrację przez lata z „systemem” wykorzystywania seksualnego młodych kobiet, w tym nieletnich dziewcząt. Wyrok pozbawienia wolności będzie znany w maju 2022 roku.

Robert Kelly, upadła amerykańska gwiazda R&B, został skazany w poniedziałek 27 września przez sąd w Nowym Jorku Szereg przestępstw na tle seksualnym, w tym funkcjonowanie „systemu” wykorzystywania seksualnego młodych kobiet od lat, w tym pałac.

Ta próba jest ważnym krokiem w #MeToo ruch : Po raz pierwszy większość skarżących to czarne kobiety i oskarżają czarnoskórego artystę.

Federalne jury na Brooklynie uznało również 54-letniego piosenkarza, znanego ze światowej sławy piosenki „I Believe I Can Fly”, za winnego „handlu seksem”.

R. Kelly jest sądzony od ponad miesiąca, w tym wymuszenia, wykorzystywanie seksualne nieletnich, porwanie, przekupstwo i praca przymusowa, w okresie od 1994 do 2018 roku.

Kara była znana w maju 2022 r.

Były afroamerykański gwiazdor R&B ubrany w marynarkę i krawat nie okazywał żadnych szczególnych emocji, gdy wygłaszał oskarżenie. Przekonany, usatysfakcjonował się pochylając głowę i zamykając oczy.

Jeden z jego prawników, Devereaux Kanek, powiedział dziennikarzom, że są „rozczarowani wyrokiem” i rozważają apelację.

Jak to często bywa w postępowaniu karnym w Stanach Zjednoczonych, wyrok więzienia zostanie wydany w późniejszym terminie, w tym przypadku 4 maja 2022 r., na R. Kelly’ego, który jest już w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Podczas sześciotygodniowego procesu na Brooklynie — przy względnej obojętności wobec amerykańskich mediów głównego nurtu — dziewięć kobiet i dwóch mężczyzn zeznało, że NR.

Robert Sylvester Kelly jest oskarżony o bezkarne popełnianie tych zbrodni, wykorzystując swoją sławę. Zawsze zaprzeczał faktom.

z AFP