Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piorun uderza w skład ropy naftowej na Kubie, wzywając międzynarodową pomoc w opanowaniu zasięgu pożaru

Prezydencja kubańska stwierdziła, że ​​17 osób zaginionych to „strażacy, którzy znajdowali się w strefie najbliższej pożarowi”, kiedy doszło do wybuchu, którzy „zwrócili się o pomoc i radę do zaprzyjaźnionych krajów z doświadczeniem w sektorze naftowym. Na Twitterze prezydent Miguel Diaz- Canel oszacował, że pożar został opanowany. „To zajmuje trochę czasu”.

Oficjalna gazeta „Granma” podała, że ​​trzech rannych było w stanie krytycznym, trzech w bardzo ciężkim, a 12 osób zostało ciężko rannych.

Francja Agencja prasowa

Pożar wybuchł w piątek wieczorem, kiedy uderzenie pioruna uderzyło w skład ropy na obrzeżach Matanzas, 140-tysięcznego miasta 100 kilometrów na wschód od Hawany. Następnie ogień rozprzestrzenił się na drugi czołg. Według Granmy „wystąpiła usterka w systemie piorunochronu, która nie mogła wytrzymać siły wyładowania elektrycznego”.

Mario Sabines Lorenzo, gubernator Matanzas, powiedział, że około 800 osób zostało ewakuowanych.

Bezprecedensowa głośność

Według Asbela Leala, dyrektora ds. handlu i dostaw w Cuban Petroleum Union (Cupet), pierwszy zbiornik „zawierał około 26 000 metrów sześciennych krajowej ropy, czyli prawie 50% jego maksymalnej pojemności” w momencie katastrofy. Drugi zbiornik zawierał 52 000 metrów sześciennych oleju opałowego. Według niego Kuba nigdy nie stanęła w obliczu pożogi „ogromu dnia”.

Granma powiedział, że złoże zasila elektrownię Antonio Guitras, największą na Kubie, ale pompowanie do stacji nie zostało zatrzymane.

READ  Wśród konserwatystów nasila się wyścig o sukcesję