Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjskie dziecko umiera w stanie wegetatywnym po zaprzestaniu leczenia

Archie Buttersby 12-letni Brytyjczyk, który ma martwy mózg Przez cztery miesiące zmarł w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku, po zakończeniu opieki, która utrzymywała go przy życiu, poinformowała jego matka. Jego rodzice toczyli zaciekłą batalię prawną przeciwko służbie zdrowia.

Archie zmarł dzisiaj o 12:15Holly Dance, matka chłopca, który od kwietnia jest w śpiączce w londyńskim szpitalu, powiedziała w telewizji.

– Walczył do końca, taki dumny, że jest jego matką – powiedziała, szlochając.

Zakończenie postępowania sądowego

Zabiegi, które utrzymywały dziecko przy życiu, zostały wstrzymane prawie dwie godziny wcześniej, po tym, jak jego rodzice wyczerpali wszystkie środki prawne przed brytyjskim i europejskim wymiarem sprawiedliwości, aby zakwestionować wstrzymanie leczenia, a następnie poprosić o przeniesienie go do placówki opieki paliatywnej.

W piątek 5 sierpnia 2022 r. brytyjski wymiar sprawiedliwości odmówił przeniesienia dziecka do domu opieki paliatywnej. Ostatnia bitwa rodziców, którzy wyczerpali już wszystkie drogi azylu Kontynuować opiekę, która utrzymuje syna przy życiu. Szpital uznał, że przeniesienie było zbyt ryzykowne dla dziecka.

Jego rodzice, Holly Dance i Paul Battersby, wspierani przez chrześcijańską organizację, musieli zdecydować się na śmierć syna.

Szpital powiedział rodzicom, że zabiegi mające na celu utrzymanie go przy życiu zakończą się o 10 rano w sobotę (9:00 GMT).

Mózg martwy od 7 kwietnia

Archie został znaleziony nieprzytomny w swoim domu 7 kwietnia i od tego czasu nie odzyskał przytomności. Według matki brał udział w wyzwaniu w mediach społecznościowych, aby wstrzymać oddech, dopóki nie straci przytomności.

Jego rodzice twierdzą, że zauważyli oznaki życia, ale dla zawodu lekarza jego stan jest beznadziejny, co uzasadnia przerwanie leczenia.

W komunikacie prasowym w piątek wieczorem grupa szpitalna, której powierzono opiekę nad Archiem Battersbym, wyraziła „głębokie współczucie” rodzinie chłopca. „Zgodnie z nakazem sądowym będziemy współpracować z rodziną, aby przygotować się do zaprzestania leczenia, ale nie wprowadzimy żadnych zmian w opiece Archiego, dopóki nie zostaną rozwiązane nierozstrzygnięte kwestie prawne” – kontynuowano w oświadczeniu.

READ  Na żywo – Światowa Organizacja Zdrowia spodziewa się „znacznej liczby” hospitalizacji, nawet jeśli Omicron okaże się mniej niebezpieczny

Dwa przypadki są podobne

W niedalekiej przeszłości Wielka Brytania została już naznaczona dwoma podobnymi przypadkami.

W kwietniu 2018 roku 23-miesięczny chłopiec, Alfiego Evansa, który cierpiał na rzadką chorobę neurodegeneracyjną, zmarł po długiej walce prawnej rodziców przeciwko zaprzestaniu leczenia. Jego rodzice mieli znaczne wsparcie ze strony papieża Franciszka, który wystosował kilka apeli o zachowanie życia chłopca.

W 2017 roku Charlie GardCierpiący na rzadką chorobę genetyczną zmarł na krótko przed swoimi pierwszymi urodzinami, po tym, jak sztuczna wentylacja została zatrzymana pomimo licznych próśb rodziców.