Piłka ręczna: Paris Saint-Germain pokonuje Dunkierkę i pozostaje niepokonany w turnieju

W tę niedzielę w Dunkierce nie doszło do żadnej zmiany w hierarchii, gdyż czwartego dnia turnieju Paris Saint-Germain wyraźnie zwyciężyło (42-33).

Paryżanie mają teraz osiem punktów, podobnie jak Nimes, który w piątek zwyciężył na Krecie (36-34) i Montpellier, które dominuje w Saison-Rennes (32-27), a Nantes (7 punktów) oddało swoje pierwsze punkty w sobotę. i nie udało się osiągnąć zwycięstwa. Dom przez Limoges (34-34).

Paryżanie, którzy w pierwszej połowie prowadzili trzema długościami (23-20), mogli liczyć na powrót nieobecnego w środę w Kielcach swojego holenderskiego mistrza Luke’a Steynsa (5 goli, 11 asyst) ) w Lidze Mistrzów. Liga ze względów rodzinnych.

Polski rozgrywający Kamil Cibrzak osiągnął 100% skuteczność strzelań (9 goli, w tym 4 rzuty karne). Dodał: „Ważne było, aby kontynuować naszą zwycięską passę w turnieju. Trener Raul Gonzalez powiedział, że wszyscy zagrali bardzo dobrze. Dobrze kontrolowaliśmy mecz. Jesteśmy z siebie zadowoleni. Nie było jednak łatwo w takiej atmosferze i przeciwko duży zespół. Musieliśmy się więc skupić przez 60 minut. W ten sposób zrobiliśmy różnicę. »

Jak to ma w zwyczaju za granicą od początku sezonu, spotkanie rozpoczęło się od złożenia hołdu Nikoli Karabaticowi, który wraz z końcem sezonu odejdzie na emeryturę.