Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszym cywilnym lotem w kosmos nie będzie SpaceX

Gdy turystyka kosmiczna przekracza czwartą ścianę od Hollywood do przylądka Canaveral, SpaceX, Elon Musk CompanyWydaje się, że jest idealnym kandydatem do odegrania głównej roli w tym nowym rozdziale historii kosmosu. Ale to kolejny przedstawiciel „Nowa przestrzeń” To może w końcu znaleźć się z przodu sceny. W tej odległej bitwie między Jeffem Bezosem a Elonem Muskiem założyciel Amazona mógł zdobyć nowy punkt.

Podczas gdy na początku tego tygodnia NASA właśnie to zrobiła Niesamowita maszyna w tle W kwestii Lunar Lander, przywracając Blue Origin do konkurencji ze SpaceX. Teraz firma kosmiczna Jeffa Bezosa może być pierwszą prywatną firmą, która w nadchodzących miesiącach wyśle ​​turystów w kosmos. Pocisk Nowy pasterz Z firmy może wystartować 20 czerwca. Après s’être séparé de leur fusée, l’équipage voyagera au-delà des limites de l’espace pour vivre quelques minutes d’apesanteur avec une vue épique sur la Terre et le ciel avant de revenir pour unterrissage en douceur assisté parach on the Ziemia.

Na razie pocisk Blue Origin wydaje się być największą nieznaną rakietą w tym równaniu. Podobnie jak jego konkurent SpaceX Starship, New Shepard nigdy jeszcze nie gościł załogowego lotu, jednak Jeff Bezos potwierdził w środę, że pierwszy lot odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Turystyka kosmiczna: czy jest jeszcze wcześnie?

Jeśli dziś firmy takie jak SpaceX czy Blue Origin – ale możemy też zacytować Virgin Galactic – ścigają się o turystykę kosmiczną. Wszyscy podróżowali na orbitę w dość regularny i bezpieczny sposób. Mimo wszystko osiągnięcie zerowego ryzyka pozostaje nieuchwytne, a istnieje duża różnica między lotami SpaceX’s Crew Dragon, który wysyła super-astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a Blue Origin, który chce wysłać turystów z lżejszymi na swoich granicach. Przestrzeń.

READ  Oto 5 rodzajów odpoczynku, których potrzebujesz (i szybko)

Jeśli turystyka kosmiczna stanie się rzeczywistością w najbliższych latachJeff Bezos postanowił przeprowadzić się do domu i spróbować 20 czerwca. Nie ulega wątpliwości, że awaria podczas tego deklarowanego lotu będzie drogo kosztować firmę kosmiczną, po której może się nie podnieść.

W ostatnich miesiącach SpaceX, a także Virgin Galactic, straciły satelity podczas podróży na orbitę. Firma Richarda Bransona była również zaniepokojona utratą jednego z pilotów podczas lotu testowego jego pocisku. Blue Origin i jej prezes Jeff Bezos podejmują duże ryzyko, ogłaszając bardzo szybko datę pierwszego załogowego lotu. Czas pokaże, czy po tym ogłoszeniu pojawią się fakty, czy jest to tylko hit komunikacyjny, który tak dobrze czuje szefowi Amazona. Na chwilę obecną firma nie ujawniła żadnych informacji o nazwiskach potencjalnych pasażerów ani o cenie biletów. Szacuje się, że przestrzeń kosmiczna w rakiecie takiej jak New Shepherd kosztuje około pół miliona dolarów za kilkuminutową podróż na skraj kosmosu.