Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszy test statyczny boostera, który wcześniej pokazywał Super Heavy

Po raz pierwszy firma SpaceX przeprowadziła statyczny start testowy etapu superciężkiego. Trzy silniki Raptor działały przez krótki czas, mniej niż cztery sekundy, na czas. Jest bardzo prawdopodobne, że cele postawione przez inżynierów zostały osiągnięte.

Testy statyczne trzech silników Raptor z Wzmacniacz 3 część przygotowań do pierwszego lotu orbitalnego Statek kosmiczny, w pełnym składzie, który SpaceX. Ten lot z punktu do punktu jest zaplanowany do końca roku i będzie polegał na połączeniu bazy Boca Chica w Teksasie zarchipelag Hawaje w locie kosmicznym.

Ten test pokazuje, że przygotowania do fazy Super Heavy postępują, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Tak dużo pracy. Tak naprawdę powinieneś wiedzieć, że ten etap, w swojej konfiguracji operacyjnej, będzie zawierał ponad 30 silników Raptor. Ten silnik pracuje na mieszance tlenu ciekły (LOX) i ciekły metan (CH .)4), nie jest jeszcze eksploatowana. Obecnie silniki Merlin są używane przez Falcon 9 i Falcon Heavy.

Ta faza testowa, nazwana Booster 3, może być użyta ponownie, ale nie jest to potwierdzone. Nie jest przeznaczony do latania w kosmosie ani podczas lotu subtropikalny. Służy tylko do testów naziemnych, w szczególności do napełniania zbiorników, zarządzania temperaturą i Nacisk na przykład. To mówi: Elona Muska Wspomniany w Świergot Ponowne użycie tego etapu do nowego testu zależałoby od postępu Booster 4. Gdyby 3 miały być użyte ponownie, dziewięć silników zostałoby zainstalowanych i przetestowanych jednocześnie.

SpaceX przeprowadził testy statyczne swojego prototypu Super Heavy Booster 3 w Boca Chica w Teksasie. © SpaceX

Wielosilnikowa wyrzutnia much

Aby zrozumieć trudność latania wyrzutnią z kilkoma silnikami, należy wiedzieć, że z jednego silnika na drugi poziom spalanie Nigdy nie jest taka sama i bardzo trudna do zaprojektowania, stąd znaczenie testów naziemnych i doświadczenia zdobytego podczas lotów Sokół 9, którego główna scena zawiera dziewięć silników oraz silniki Falcon Heavy i 3X9 (jej główna scena składa się z trzech głównych stopni Falcon 9).

READ  Prime Day chce zakończyć się stylowo z OnePlus 8 za jedyne 299 €

Odrzutowiec każdego silnika nie oznacza, że ​​te odrzutowce działają razem, jakby były oddzielnymi silnikami. Samoloty te będą ze sobą oddziaływać, co może stwarzać liczne ograniczenia aerodynamiczne, w szczególności ograniczenia boczne, a tym samym utrudniać wznoszenie się maszyny. Jeden samolot może też zgasić odrzutowiec innego silnika! Kolejnym problemem jest kierunek silników. Posiadanie trzech silników zamiast jednego to oczywiście nie to samo! Z Dług Ważne jest również, aby w spódnicy wystąpiło ssanie i wystąpił efekt podciśnienia.

Będziesz również zainteresowany

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?