Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze recenzje Hellblade 2 pojawiają się po 45 minutach gry i są bardzo pozytywne!  |  X-Box

Pierwsze recenzje Hellblade 2 pojawiają się po 45 minutach gry i są bardzo pozytywne! | X-Box

Wśród pierwszych dużych gier spodziewanych w 2024 roku szczególne miejsce w kalendarzu zajmuje Senua's Saga: Hellblade 2. Choć tytuł będzie dostępny w przyszłym miesiącu, dostępne są już pierwsze zapowiedzi i oto, co myśli część światowej prasy po 45 minutach rozgrywki.

Premiera Senua's Saga: Hellblade 2

GameSpot

Gamespot szczególnie pochwalił walkę w Senua's Saga: Hellblade 2, szczególnie określając, że jest ona znacznie bardziej realistyczna niż w pierwszym opusie. Media podają, że Senua nie może stawić czoła więcej niż jednemu wrogowi na raz, dlatego większe starcia organizowane są w formie serii następujących po sobie pojedynków.

Choć może się to wydawać zaskakujące, Gamespot opisuje Senua’s Saga: Hellblade 2 jako grę trudną.

Senua Saga: Hellblade 2 jest trudna. Gra jest nie tylko tak samo trudna do opanowania, jak gry bardziej zorientowane na akcję, ale wrogowie szybko wykorzystują twoje błędy, na przykład unikając słabych trafień i natychmiast kontratakując lub używając zamaszystych, zamaszystych ataków, których trudno uniknąć bez ostrożności wyczucie czasu.

Wreszcie media precyzują, że walka jest ciężka, co oznacza, że ​​wróg musi zawsze znajdować się w twoim polu widzenia i że możesz doświadczyć krótkiej chwili przerażenia, gdy gorączkowo zawrócisz, aby odesłać wroga. Pole widzenia.

Jeśli chodzi o łamigłówki, Gamespot wyjaśnił, że nie są one tak satysfakcjonujące jak bitwy. Kilka zagadek, które zostały rozwiązane, jest prostych i bezpośrednich.

Ale myślę też, że Hellblade 2 potrzebuje tych spokojnych chwil, choćby po to, aby ponownie zbudować napięcie, gdy gra zmierza w stronę kolejnego pojedynku.

Magazyn gier wideo

Magazyn Jeux Video również miał okazję go odtworzyć i omówić wiele kwestii, w tym narrację. W porównaniu do pierwszej części, Senua's Saga: Hellblade 2 jest pod tym względem ambitniejsza, podobnie jak technika i inne elementy.

READ  i9-13900K 6GHz za naciśnięciem przycisku?

Media określają produkcję Ninja Theory jako „porażającą artystyczną”, zarówno pod względem oprawy wizualnej, reżyserii artystycznej, jak i dźwięku.

Efekty świetlne, tekstury, animacje twarzy, efekty specjalne, ogień, mgła, kurz, dym w nocy i za dnia, jest to bardzo realistyczne i bardzo fajne. Od najmniejszego kamienia umieszczonego na drodze, przez odbicie płomieni wielkiego ognia, który będzie trzaskał, aż po serce ciemnego lasu, przez który przejdzie Sinua.

Magazyn Jeux Video podkreśla, że ​​„wszystko jest pełne szczegółów”.

IGN

Oprócz wielu cech, które ma Senua's Saga: Hellblade 2, jasne jest, że gra nie jest pozbawiona wad. Dokładnie, IGN Wyraża pewne obawy dotyczące rozgrywki, która nie zawsze musi być w centrum uwagi.

Cała ta dbałość o prezentację i historię stwarza ryzyko, że rozgrywka Senua Saga nie zawsze będzie w centrum uwagi.

Ze swojej strony media uznały łamigłówki i walkę za „zdecydowanie bardziej wyrafinowane niż ich ponowne odkrycie, utrzymując rytm podobny do tego z 2017 roku, choć z nową, interesującą zmarszczką”.

Jednak IGN chwali oprawę kinową i historię, które „znacznie przewyższają wady, które mogą być ukryte pod spodem”.

Gra Radar+

GryRadar+ Udało mi się także wypatrzeć Saga: Hellblade 2 studia Senua, co pozwoliło mediom potwierdzić, że tytuł jest na dobrej drodze, aby „stać się jedną z najważniejszych ekskluzywnych gier, jakie platforma powitała tę generację”.

Jest to nie tylko płynna i responsywna przygodowa gra akcji z najlepszą w swojej klasie wiernością wizualną, ale także przeżycie, które ma coś znaczącego do przekazania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te niezwykle pozytywne recenzje, wygląda na to, że Senua’s Saga: Hellblade 2 stanie się nową ofertą na konsolę Xbox.

Na szczęście na odkrycie nowej produkcji Ninja Theory nie trzeba będzie długo czekać, gdyż będzie ona dostępna od 21 maja 2024 roku wyłącznie na Xbox Series Najwyraźniej gra będzie dostępna bezpośrednio w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

READ  Recenzja QE65Q80A: najnowszy telewizor Full LED 100 Hz firmy Samsung