Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsze masywne galaktyki nagle przestały wytwarzać gwiazdy

Spalili świece swojego życia z obu stron, a następnie „umarli” młodo. Oto sześć starożytnych i masywnych galaktyk, które astronomowie opisują dzisiaj. Po raz pierwszy zrobili wiele gwiazd w krótkim czasie. Potem skończyło się paliwo. Musieli biec puste.

Do dziś mamy Wszechświat produkuje gwiazdy Codzienny. Ale kiedy miał zaledwie trzy miliardy lat – około 20% swojego obecnego wieku – przeżył najbardziej płodny okres w całej historii tego pola. Jednak odwracając plik Teleskop przestrzenny Hubble’a (NASA) oraz alma, Atacama Large Millimeter/Meter Antenna Array, dla obiektów pochodzących z tego okresu, badacze Właśnie dokonałem niesamowitego odkrycia. sześć galaktyki Ogromnym roślinom wydaje się brakować wodoru potrzebnego do tworzenia gwiazd.

„Myśleliśmy, że w tym czasie wszystkie galaktyki utworzyły wiele gwiazd. Największe starożytne galaktyki we wszechświecie zostały stworzone, aby spowolnić tempo powstawania gwiazd już po kilku miliardach lat.” wielka eksplozja. Ale nasza praca pokazuje, że w rzeczywistości te galaktyki tak naprawdę nie zwolniły. Dosłownie pracowały na pusto”.Kate Whitaker, astronom z University of Massachusetts (USA), powiedziała w komunikacie prasowym.

To połączenie technik obserwacyjnych umożliwiło naukowcom dokonanie odkrycia. Korzystając z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, byli w stanie określić położenie gwiazd w galaktykach, a tym samym miejsca formacja gwiazd Stary. Wraz z ALMA byli w stanie wykryć ślady zimnego wodoru, które wskazują, gdzie gwiazdy mogą powstawać w przyszłości. Wreszcie, dzięki efektowi soczewkowania grawitacyjnego spowodowanego przez Międzygalaktyczne kochanki Ogromny na pierwszym planie i szerokości światło Wzmocnienie na wszystkich długościach fal i Precyzja W przestrzeni jak żadna inna byli w stanie zbadać szczegóły tych sześciu tajemniczych galaktyk.

Galaktyki z niedoborem wodoru

„Galaktyki, które nie powodują, że wiele gwiazd wychodzą bardzo szybko i są dla nas trudne do zaobserwowania. Efekt soczewkowania grawitacyjnego i tak pozwala nam je badać”Justin Spilker, naukowiec z University of Texas (USA). Aby zrozumieć, że te sześć galaktyk nie przestało tworzyć gwiazd po nagłej nieefektywności konwersji wodoru. To dlatego, że zbiorniki są wyczerpane Gaz zimno.

READ  Przestrzeń i środowisko - turystyka kosmiczna: nadciągające zanieczyszczenie?

Jak to zrobić? ten Naukowcy astronomii Nadal to ignorujesz. może z powoduenergia wstrzyknąć to czarne dziury supermasywny, który podniósł temperaturę wszystkich gazów w tych galaktykach. Być może także dlatego, że nagle odcięto dostawy zimnego gazu do tych galaktyk. Ale tak czy inaczej, te sześć galaktyk wydaje się niezdolnych do napełnienia swoich zbiorników paliwem, a tym samym nie są w stanie ponownie uruchomić silnika tworzącego gwiazdy.

Jest jeszcze wiele do nauczenia…

„Nadal musimy się wiele dowiedzieć, dlaczego najbardziej masywne galaktyki powstały tak wcześnie we wszechświecie i dlaczego zatrzymały formowanie się gwiazd, gdy wcześniej miały tak dużo zimnego gazu.Wyjaśniła Kate Whitaker. Prosty fakt, że te masywne potwory we wszechświecie utworzyły 100 miliardów gwiazd w ciągu zaledwie miliarda lat, a potem nagle przestały się formować, jest tajemnicą, którą wszyscy chcielibyśmy rozwiązać i mamy tutaj pierwszą wskazówkę.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Będziesz otrzymywać specjalny odcinek publikowany co 15 każdego miesiąca, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?