Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronomowie odkryli strukturę atmosfery planety poza Układem Słonecznym

Łącząc dane zwrócone przez dwa różne teleskopy, astronomowie byli w stanie odkryć górną strukturę atmosfery egzoplanety. Ujawniają obecność chmur, których wysokość byli nawet w stanie oszacować.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Wywiad: Czy egzoplanety są zamieszkane?
W samej naszej galaktyce może istnieć co najmniej 100 miliardów planet. Trudno sobie wyobrazić, że nikt nie może ochronić życia. Sens przeprowadził wywiad z Michele Vizzo, szefem programów egzobiologicznych, aby porozmawiać z nami o warunkach, w których we wszechświecie pojawiło się życie.

ten Naukowcy astronomii Znaj to jako WASP-127b. Został odkryty w 2016 roku gigant gazowy Znajduje się w ponad 525 lata świetlne z naszej ziemi. a planeta pozasłoneczna w’Atmosfera kto właśnie to odkrył? Chmury. Przy takim poziomie szczegółowości byli nawet w stanie ocenić ich wysokość i szerokość struktury górnej atmosfery planety.

Trzeba powiedzieć, że WASP-127b wydaje się być idealnym kandydatem, aby spróbować dowiedzieć się więcej Atmosfery planet zewnętrznych. Jest duży — około 1,3 razy większy od Jowisza — jest gorący — jego temperatura może wzrosnąć do 1100 stopni Celsjusza — i orbitowanie Tak blisko swojej gwiazdy – okrąża ją w zaledwie cztery dni. Dzięki temu prezentuje delikatną i kruchą atmosferę. Jest to idealne rozwiązanie do analizy jego składu na podstawie światła, które otrzymujemy od gwiazdy macierzystej po przejściu przez wspomnianą atmosferę.

Układanka WASP-127b pogrubia

z Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu (Kanada) przeszukała atmosferę WASP-127b za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble’a w celu uzyskania danych wPodczerwień A ty bardzo duży teleskop (VLT), aby uzyskać dane w wizualizacji. I po raz pierwszy znaleźli, zgodnie z oczekiwaniami, sód. Ale na znacznie niższej wysokości niż oczekiwano. Następnie odkryli parę wodną, ​​widoczną w podczerwieni, ale nie w długości fal Widoczny. Wystarczy wykryć obecność chmur nieprzezroczystych – które nie składają się z kropelek wody, jak to ma miejsce na Ziemi – na widzialnych długościach fal, ale nie w podczerwieni.

READ  Prezerwatywy do seksu analnego są dopuszczone w Stanach Zjednoczonych

Dzięki tym danymabsorbować na szczyt Precyzjaastronomowie byli w stanie określić jego położenie chmury rosną Zaskakująco niski, poznaj Ciśnienie atmosferyczne Między 0,3 a 0,5 mbar. Zaskakujące nowe informacje na temat WASP-127b, które również intrygują badaczy faktem, że obraca się on w kierunku przeciwnym do swojej gwiazdy macierzystej, ale także na innej płaszczyźnie niż jej własna. równik.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?