Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsza sonda księżycowa w Korei Południowej, która przesyła zdjęcia Ziemi i Księżyca

Pierwsza sonda księżycowa w Korei Południowej, która przesyła zdjęcia Ziemi i Księżyca

Korea Aerospace Research Institute powiedział w komunikacie prasowym, że zdjęcia i filmy „zostaną wykorzystane do zidentyfikowania miejsc, w których prawdopodobnie odbędzie się lądowanie na Księżycu w 2032 roku”.

Artykuł napisany przez

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

We wtorek poinformowano, że pierwsza sonda księżycowa Korei Południowej przesłała wspaniałe czarno-białe zdjęcia powierzchni Księżyca i Ziemi. Styczniowe Centrum Kosmiczne Korei Południowej. Danuri (skrót od „Dal”, co oznacza księżyc, i „Nuri”, co oznacza przyjemność) wystartował w sierpniu ze Stanów Zjednoczonych na rakiecie SpaceX i wszedł na orbitę księżycową w grudniu po długim locie w celu oszczędzania paliwa.

Te zdjęcia zostały zrobione między 24 grudnia i 1 stycznia, przeprowadzone w niespełna 120 kilometrów od powierzchni Księżyca, wyjaśnił Koreański Instytut Badań Kosmicznych w komunikacie prasowym. Będą to zdjęcia i filmy „używany do identyfikacji miejsc, w których prawdopodobnie odbędzie się lądowanie na Księżycu w 2032 roku”, on dodał. Centrum kosmiczne powiedziało, że Danuri wykonuje pełny obrót wokół Księżyca co dwie godziny.

Test dla „Kosmicznego Internetu”

Orbiter rozpocznie swoją misję naukową w przyszłym miesiącu, podczas której zmapuje i przeanalizuje powierzchnię Księżyca oraz wykona pomiary siły magnetycznej i promieniowania gamma. Przetestuje również „kosmiczny internet”, eksperymentalną technologię, wysyłając zdjęcia i filmy z powrotem na Ziemię.

Prezydent Yoon Seok-yeol pochwalił wyczyny Danoriego w grudniu, mówiąc o A.J „historyczna chwila” w historii południowokoreańskiego programu kosmicznego. Korea Południowa nakreśliła ambitne plany dotyczące przestrzeni kosmicznej, w tym lądowanie statku kosmicznego na Księżycu do 2032 roku i wysłanie lądownika na Marsa do 2045 roku.