Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OpenAI podpisuje umowę z Financial Times

OpenAI podpisuje umowę z Financial Times

OpenAI, twórca ChatGPT, w poniedziałek 29 kwietnia podpisał umowę z „Financial Times”. (FT): Amerykański start-up zajmujący się sztuczną inteligencją, oskarżany przez inne media o naruszenie praw autorskich, będzie mógł licencjonować treści brytyjskiego dziennika. Umowa umożliwi ChatGPT zapewnienie swoim użytkownikom „Podsumowania wiadomości przypisywane „Financial Times”.Cytaty i linki [vers le site du journal] W odpowiedzi na powiązane pytania »on tłumaczy Komunikat prasowy FT. W „Integracja dziennikarstwa Financial Times”M „Partnerstwo strategiczne” Pomogą one zwiększyć użyteczność modeli OpenAI – twierdzą media.

the „Modele” Jest to technologia leżąca u podstaw generatywnych interfejsów AI, która umożliwia tworzenie tekstu, obrazów itp. na proste żądanie użytkownika i w języku potocznym. Od końca 2022 roku budziło to wiele emocji, ale wzbudziło też wiele obaw, ponieważ giganci z Doliny Krzemowej zgromadzili w Internecie astronomiczne ilości danych, aby… „pociąg”.

Wielu autorów, artystów i serwisów informacyjnych oskarża te firmy o naruszenie praw autorskich. Pod koniec tego grudnia New York Timesa Złożono pozwy przeciwko OpenAI i Microsoftowi, głównemu inwestorowi startupu. Jednak w ostatnich miesiącach twórca ChatGPT zobowiązał się do zawarcia umów licencyjnych na treści z mediami – m.in. świat, Ale także agencja informacyjna AP, hiszpański konglomerat Prisa Media i niemiecka grupa Axel Springer – aby wzbogacić swoje modele.

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Sztuczna inteligencja: OpenAI, twórca ChatGPT, ogłosił bezprecedensowe porozumienie z grupą medialną Axel Springer

Partnerstwo pomiędzy Axelem Springerem i Microsoftem

Grupa Axel Springer, wydawca tabloidu ObrazW poniedziałek Microsoft ogłosił nowe, duże partnerstwo w dziedzinie sztucznej inteligencji, tym razem z wydawcą oprogramowania Microsoft, w drodze zarabiania na udostępnianiu treści. Partnerstwo to wyraźnie stwierdza, że ​​„Axel Springer będzie współpracować z firmą Microsoft, aby przetestować innowacyjne czaty oparte na sztucznej inteligencji, za pośrednictwem których użytkownicy będą mogli uzyskiwać informacje i wchodzić w interakcję z treściami dziennikarskimi Axela Springera..

„Platformy AI wyraźnie płacą wydawcom za korzystanie z ich materiałów”.Ze swojej strony przewodniczący John Redding skomentował tę sytuację czasy finansowe, Cytat z komunikatu medialnego. „OpenAI rozumie znaczenie przejrzystości i atrybucji [des sources] I rekompensata, a wszystko to jest dla nas niezbędne. Jednocześnie wyraźnie w interesie użytkowników leży, aby produkty te zawierały wiarygodne źródła.on dodał.

READ  Test Samsung Galaxy A23: biegacz długodystansowy kompatybilny z 5G
Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Sztuczna inteligencja: Mobilizacja przeciwko deklarowanej dominacji cyfrowych gigantów

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie