Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pfizer opracowuje pigułkę antykoncepcyjną do leczenia Covid-19

Pfizer opracowuje pigułkę antykoncepcyjną do leczenia Covid-19

Po szczepionce Covid-19… lek? Grupa Pfizer rozpoczęła badania kliniczne w leczeniu infekcji, a wyniki laboratoryjne są obiecujące.

Do końca roku możemy udać się do apteki, aby kupić lek na Covid-19, tak jak idziemy na aspirynę. To laboratorium Pfizera, w którym powstała już szczepionka, opracowuje terapię w postaci tabletek. Przy pierwszych oznakach choroby układu oddechowego wystarczy zastosować lekarstwo.

Lek przeciwko wirusowi Corona

Le Figaro udowadnia, że ​​skuteczna terapia jest skuteczna in vitro, co umożliwiło rozpoczęcie pierwszej fazy badań w marcu. Jeśli wyniki są przekonujące, mogłyby rozpocząć się badania kliniczne, wskazujące na możliwość obecności leku pod koniec roku. Należy jednak zachować ostrożność i przed ogłoszeniem zwycięstwa musimy poczekać na wyniki i przeanalizować je. Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, czy to leczenie jest skuteczne przeciwko wariantom.

Ta tabletka różni się od dotychczas wyobrażalnych i sprawdzonych metod leczenia: w przeciwieństwie do hydroksychlorochiny czy remdesiviru, Pfizer opracowuje lek specjalnie zaprojektowany przeciwko COVID-19. Zasada jest również inna, ponieważ zapobiega namnażaniu się wirusa.

Zabieg ma na celu zahamowanie aktywności proteazy, która „przecina” białko Sars-CoV-2 (naukowa nazwa tego koronawirusa). Jest to zasadniczo nieaktywne, ale po cięciu utworzone białka stają się aktywne, a zatem niebezpieczne. Działając bezpośrednio u źródła, czyli proteazy, lek zapobiega proliferacji białek.

Dlatego istnieje ciekawa droga do naśladowania, która po szczepieniach może zadać śmiertelny cios epidemii.

READ  NASA ma pierwszy wyraźny obraz gwiazdy z Teleskopu Jamesa Webba