Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pęseta: Zdaniem dermatologa tego kroku należy unikać

Pęseta: Zdaniem dermatologa tego kroku należy unikać

Pęseta to jedno narzędzie, którego niektórzy używają od lat. Niestety nie zawsze nauczyliśmy się go używać poprawnie, co nieuchronnie prowadzi do wypadków. Depilacja, piercing, skaleczenia… ale jeśli jest coś, czego należy bezwzględnie unikać, to właśnie tego. A to dermatolog mówi, że…

Pęseta to narzędzie, które niektórzy zawsze mają w torbie do drobnych poprawek tu i tam, a inni uciekają jak zaraza. Ale niezależnie od tego, czy używasz go regularnie, czy nie, Możesz zrobić to we właściwy sposób, aby uniknąć wszelkiego rodzaju wpadek. Ale jakie niebezpieczeństwa wiążą się z użyciem wosku na brwi w niewłaściwy sposób, a przede wszystkim jakich gestów należy unikać, aby prawidłowo używać pęsety?

Nie trzymaj skóry podczas usuwania włosów: unikaj tego gestu

Dermatolog Lynn McKinley Grant rozszerzyła najlepiej unikany gest na łamach magazynu No i dobrze. Według niej wyrywanie włosów bez trzymania skóry w dotkniętym obszarze ręką, która nie trzyma szczypiec, uszkodziłoby skórę.

Ta sztuczka zmniejszy obszar, który włosy muszą przeciąć Mieszki włosowe opadają surowo w skórze”. Ale po co się męczyć? zacząć, Ten gest znacznie ułatwia usuwanie włosów i pozwala zmniejszyć łamliwość, zjawisko, które może powodować pojawienie się wrastających włosów. Ale dermatolog zaleca ten gest z innego ważnego powodu.

Zmniejszenie ryzyka urazów skóry

Gdy skóra w miejscu, z którego chcesz usunąć owłosienie, nie jest naciągnięta, Często mamy nadmiar, który może utrudniać depilację. wynik ? Możesz zrobić sobie krzywdę, próbując jednocześnie ciągnąć za włosy i łapać skórę. Źle wykonane usuwanie włosów pęsetą może prowadzić do powstania dużych blizn.ostrzega lekarz.

Woli też zalecać woskowanie niż skubanie, które uważa za mniej ryzykowne. Dr Nina Ross wyjaśniła to w wywiadzie dla obecna żona To narzędzie powinno być używane, gdy chcesz pozbyć się małych włosów, a nie usuwać większych włosów. W tym drugim przypadku bardziej odpowiednie jest woskowanie, depilator elektryczny lub nić. Jeśli nadal chcesz używać pęsety, zdezynfekuj ją alkoholem o temperaturze 60 stopni, aby uniknąć ryzyka infekcji. Zostaliśmy ostrzeżeni!

READ  Covid: Przebyte przeziębienia chronią głównie dzieci przed Omicron

Czy podobają Ci się nasze produkty? Pokochasz nasze biuletyny! Zapisz się za darmo na tej stronie.