Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pegasus: Apple ostrzega polskiego prokuratora generalnego

przez kilka godzin, Jabłko Ostrzega osoby, które celują w iPhone’a plikiem skrzydlaty końOprogramowanie szpiegowskie firmy NSO które są nadal używane przez garstkę rządów na całym świecie. Po wysłaniu kilku powiadomień do użytkowników iPhone’a znajdujących się w Ugandzie, Salwadorze lub Tajlandii, zagrożenie Pegasus atakuje teraz Europę.

Typowy komunikat ostrzegawczy wysyłany przez Apple po wykryciu ataku Pegasus

Jeśli naprawdę chcemy wierzyć informacjom przekazanym przez ThinkApple, polska prokuratura Ewę Warzosk, Członek stowarzyszenia „Lex Super Omnia” i zaciekły przeciwnik obecnego rządu polskiego, miał otrzymać powiadomienie od Apple ostrzegające o ataku na komputer przez oprogramowanie Pegasus. Prokurator potwierdził informację na swoim koncie na Twitterze, zaznaczając, że zwróciła się o wyjaśnienia do polskiego Ministra Sprawiedliwości: „Właśnie otrzymałem powiadomienie od AppleSupport o potencjalnym cyberataku na mój telefon przez służby państwowe. Zauważyłem, że to, co robię lub kim jestem, może być celem. Potraktuję to ostrzeżenie poważnie, ponieważ poprzedziły je inne incydenty”.

Zaledwie kilka godzin po rozpoczęciu ostrzeżeń na Pegasusie wydaje się całkiem jasne, że inicjatywa Apple ma przynajmniej tę zaletę, że odwróciła sytuację, biorąc pod uwagę, że obywatele wielu krajów teraz wiedzą (i będą wiedzieć), że ich rząd ich szpieguje.

READ  Gaspard Uliel: Były Gael Petrie wraca do CP dla swojego syna… z inną mamą celebryty