Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paryż zatrudnia kilka tysięcy pracowników w różnych sektorach

Paryż zatrudnia kilka tysięcy pracowników w różnych sektorach

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu miasto i różni organizatorzy chcą wzmocnić swoje szeregi, aby zapewnić sprawny przebieg tej ważnej imprezy. Ponieważ stopa bezrobocia w Ile-de-France osiągnie 7% w trzecim kwartale 2023 r. (według Krajowego Instytutu Statystyk i Studiów Ekonomicznych), osoby poszukujące pracy mogą wykorzystać wiele możliwości.

Ofertami pracy interesują się także Lyon i Marsylia

Wśród osób rekrutujących znajduje się Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich 2024 (Cojo), a także partnerzy wydarzeń i usługodawcy. ” W samym Cojo mamy do obsadzenia około 1900 stanowisk na rok 2024 », zauważyła Chantal Lasnier, dyrektor ds. talentów i różnorodności w organizacji, paryski. Jeśli chodzi o sektor bezpieczeństwa, zapotrzebowanie na siłę roboczą sięga 5500 osób – zauważa Mary Barsak, członkini Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich 2024. Sudexo na żywo! Jeden z dostawców usług eventowych wskazał również, że potrzebuje 4000 osób do lokalizacji w Paryżu, ale także w innych miastach, takich jak Lyon i Marsylia.

Aby osiągnąć swoje cele w zakresie rekrutacji, różni dostawcy i partnerzy Igrzysk Olimpijskich w Paryżu nie skąpią zasobów. Rekruterzy są obecni na wielu wydarzeniach związanych z rekrutacją. Aby przyciągnąć studentów, Sodexo na żywo ! Więc postanowiłem się zorganizować Po pracy”, Oprócz turnieju piłkarskiego, który będzie im poświęcony 26 marca w Paryżu paryski.

z jego strony, Kojo Poszukuję osób z doświadczeniem do obsługi igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Co więcej, miasto Paryż chce zatrudnić 5000 pracowników w 2024 r. Wśród zawodów, na które jest zapotrzebowanie, aby wzmocnić swoje szeregi, znajdują się ogrodnicy, pielęgniarki, inżynierowie, a nawet pracownicy służb sanitarnych. Osoby poszukujące pracy zainteresowane tymi ofertami mogą po prostu wejść na stronę Położenie miasta Paryżgdzie znajdują się wszystkie oferty pracy.

Najczęściej rekrutowane sektory w Ile-de-France

Ogółem pięć najbardziej zatrudnionych sektorów w Ile-de-France to usługi administracyjne (493 223 ofert pracy), działalność naukowa i techniczna (322 436 ofert pracy), mechanika (157 780 ofert pracy) oraz opieka zdrowotna i opieka społeczna (154 792 ofert pracy). Wreszcie sektor informacyjno-komunikacyjny (149 653 opublikowanych ofert).

READ  Zawodnik MMA uspokaja się i atakuje przeciwnika krzesłem na konferencji prasowej

Te numery pochodzą z Randstad Jeśli chodzi o okres od stycznia do grudnia 2023 r. Pod względem zatrudnienia, Francuska Federacja Szpitali zajmuje pierwsze miejsce w rankingach z 7336 opublikowanymi ofertami pracy, za nią plasują się Leclerc z 6832 ogłoszeniami, Renault z 5834 ogłoszeniami i Spółdzielnia U z 5565 ogłoszeniami. Reklamy Wreszcie Credit Agricole Bank z 4468 reklamami. Dane te są zgłaszane paryski Dotyczy okresu od grudnia 2022 r. do listopada 2023 r.