Paris Saint-Germain zdobywa pierwsze punkty Ligi Mistrzów przeciwko Wiśle Blokowi

Piłka ręczna Paris Saint-Germain otworzyła zwycięski mecz Ligi Mistrzów wynikiem 37-33 w środę w jaskini Coubertina z polskim Orleenem Wisłą Blok, w drugim dniu fazy grupowej. W pierwszym dniu paryżanie przegrali 36-34 z Veszprem, wicemistrzem Węgier. Ale tym razem nie zdziwili ich Polacy, niespodziewani zwycięzcy ostatniego Pucharu Polski z Kielcami, którzy swój pierwszy mecz wygrali z Porto (27-23).

Początkowo Nikola Karabatic i jego koledzy z drużyny byli w stanie samodzielnie wznowić grę w pierwszym secie, w szczególności dzięki dobrze utrzymanemu Kamilowi ​​Sibrzakowi (7 bramek z 7 prób), który w pierwszej połowie prowadził 18-16. Następnie udało im się poszerzyć dystans z szatni, licząc do 7 bramek z góry, aby w końcu wygrać swoje pierwsze zwycięstwo w europejskiej kampanii, nie będąc całkowicie przekonującym.

Ten sukces pozwala im obecnie zajmować trzecie miejsce w grupie A, dwa punkty za liderem Veszpremem. Po wyeliminowaniu z ćwierćfinałów w zeszłym sezonie, PSG będzie musiało kontynuować tę dynamikę i być jeszcze bardziej intensywne podczas ich trzeciego dnia podróży do Magdeburga (Niemcy) 28 września, z nadzieją zakwalifikowania się do finału.

READ  Mistrzostwa Świata. Argentyna została wyeliminowana w sobotę, jeśli…. Sporty