Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pan Vadim T. 1: Osteoporoza, przestępczość i skorupiaki – Jeff W. (…)

Jedyną rozrywką Wadima Kuczinskiego, tonąc w czymś, co wydaje się cichą przystanią na wybrzeżu, jest codzienne oglądanie telenoweli w telewizji, długie serie drink. Jej jedyną nadzieją jest ponowne zobaczenie wnuka Saszy, którego łono powierzono Gaetanowi, alfonsowi i byłemu mężowi jej córki Aleksandry. Młoda kobieta zmarła po narkotykach, prostytucji i wykorzystywaniu przez byłego męża jej córki.

Jego życie zmienia się, gdy zostaje umieszczony pod opieką, gdy zdaje sobie sprawę, że został oszukany przez swojego powiernika. Potem znajduje się na ulicy. Tylko Stephanie, pracownik socjalny, wspiera go w tej trudnej sytuacji.

Za pieniądze ten były legionista zaakceptowałby propozycję belgijskiego handlarza toczącego wojnę z rywalizującym gangiem o kontrolę nad pewnymi operacjami przemytniczymi w Riwiera Francuska. W zamian za mieszkanie i grosz został poproszony o zlikwidowanie trzech szefów organizacji powiązanej z lokalną mafią. Dla staruszka potwierdzenie, że jego wnuk został odnaleziony i porwany ze szponów ojca, jest odpowiedzialne za śmierć Aleksandry.


Były legionista, były polski uchodźca, nie zawsze był spokojnym emerytem, ​​miłośnikiem uroczych i uroczych seriali też wie, jak obchodzić się z bronią. Dzieje się tak zwłaszcza tutaj, aby uratować małą Saszę. Dlatego nie wycofa się z żadnych środków, z wyjątkiem… kiedy jego problemy z artretyzmem przypominają mu smutne realia jego czasów!

Pan Vadim, dziadek rewolwerowca z Nicei.

Od pewnego czasu starzenie się zajmuje coraz ważniejszą przestrzeń redakcyjną. serial komediowy (sędziowie Z Bogactwoi Choroby przenoszone drogą płciową i Juan gdzie Dziadek Boomers Z Julsk i Widenlocher w domu bambus), anegdotyczne raportyNurkowanie Z Vidal i Pineli Dbaj o siebie Z Rodo Już w grupie szeroki kąt) lub przestępca grizzly (wzdłuż wody Z kanałyi łatwa zdobycz Z Prado Na Rue de Sèvres), wszędzie! Konsekwencje starzenia się i choroby Alzheimera nie są nieobecne, o czym mówiono Baku Roda w doskonałej jazda Wydane przez Delcourt Editions.

READ  UE wzywa Polskę i Węgry do wprowadzenia praworządności

Czy jesteśmy świadkami narodzin nowego pola redakcyjnego? A może rolą wydawców jest wspieranie czytelników, którzy również się starzeją? Nie ma wątpliwości, że dla tych czytelników jest nisza i wydaje się, że w przypadku niektórych z tych tytułów rośnie ogólny lub krytyczny sukces.

regresja z jhv i Morgan Tanko Idealnie wpisuje się w ten nurt, zakorzeniony w ściśle określonej rzeczywistości społecznej: obecność pomocy społecznej, degradacja emerytów uzależnionych od serialu Z, trudności związane ze starością… wszystko tam jest!

Scenariusz tego szalonego thrillera opowiada nam ziemskie i wiarygodne dialogi. Postacie są jednocześnie bardzo typowe, z nieco szaloną atmosferą. Jako stanowczy scenarzysta, Jehfe tworzy ekscytującą historię społeczną, dobrze serwowaną przez neurotyczną grafikę Morgana Tanko. Ten ostatni dołączył do zespołu Grand Angle, aby poznać kolejną wizję Południa z adaptacją biznesową Marcel Bagnoll ; Służ z tym Pan Vadim, w mocniejszym rekordzie, potwierdzenie jego talentu.

Ten artykuł pozostaje własnością jego autora i nie może być powielany bez zgody.

Monsieur Vadim T. 1: Osteoporosis, Crime and Crustaceans – By Jeff (scenariusz) i Morgan Tanko (rysunek) – Bamboo Edition – Wide Angle – Wydany 3 lutego 2021 r. – 24,40 x 32 cm – 56 kolorowych stron – 14,90 €