Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Palestyński Ruch Islamski publikuje wideo przedstawiające trzech izraelskich zakładników w Gazie

Palestyński Ruch Islamski publikuje wideo przedstawiające trzech izraelskich zakładników w Gazie

W piątek 26 stycznia palestyński ruch islamistyczny Hamas wyemitował w Telegramie wideo, na którym widać trzech izraelskich zakładników, z których dwóch przedstawia się jako żołnierze. Agence France-Presse oficjalnie zidentyfikowała trzy kobiety, na podstawie oficjalnych lub społecznych źródeł, jako przetrzymywane jako zakładniczki od czasu ataku Hamasu na Izrael 7 października. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Bardzo oczekiwana decyzja. Sąd Najwyższy ONZ nakazał Izraelowi wpuścić pomoc humanitarną do Gazy, a także pozwolić mu na to „Zapobiegaj i karz” Motywacja dla „Ludobójstwo”. Izrael musi to przyjąć „Podjąć natychmiastowe i skuteczne środki, aby umożliwić świadczenie podstawowych usług i pomocy humanitarnej, których Palestyńczycy pilnie potrzebują, aby zaradzić niekorzystnym warunkom życia, z jakimi borykają się Palestyńczycy”.„ – orzekł Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości.

Reakcja Izraela. Orzekł premier Izraela Benjamin Netanjahu „skandal” Oskarżenia „Ludobójstwo” W Gazie wniosek złożyła Republika Południowej Afryki w związku z orzeczeniem Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości wydanym w piątek 26 stycznia.„Nędzna próba wyparcia się Izraela” the „podstawowe prawo” Samoobrona jestRażąca dyskryminacja państwa żydowskiego, które zostało „słusznie odrzucone”– szacuje Benjamin Netanjahu.

Khan Yunis znajduje się w centrum konfliktu. Dziennikarz Agence France-Presse poinformował, że w czwartek w Khan Yunis nadal trwały zamachy bombowe, gdzie według izraelskiej armii ukrywają się przywódcy Hamasu. Miasto położone jest na południe od Strefy Gazy „w kółku” Przez Siły Obronne Izraela. Społeczność międzynarodowa wyraziła w ostatnich godzinach swoje głębokie zaniepokojenie.

Coraz więcej uchodźców w Rafah. Tysiące ludzi uciekło z Khan Yunis, próbując znaleźć schronienie w Rafah, mieście na granicy z Egiptem, gdzie skoncentrowana jest już większość z 1,7 miliona wysiedlonych Palestyńczyków. Komisarz Generalny Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich (UNRWA) Philippe Lazzarini przemawiał „Niekończące się poszukiwanie bezpieczeństwa” Dla ludności cywilnej.