Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Donald Trump nakazał zapłacić pisarce 83 miliony dolarów za zniesławienie jej

Donald Trump nakazał zapłacić pisarce 83 miliony dolarów za zniesławienie jej

Donalda Trumpa.
Eduardo Munoz/Reuters

Była już skazana w maju 2023 r. za napaść na tle seksualnym wobec E. Tę astronomiczną sumę za regularne obrażanie i zniesławianie będą jej musieli zapłacić także Jean Carroll i były prezydent.

W piątek 27 stycznia sąd cywilny w Nowym Jorku nakazał byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi zapłacić autorowi 83,3 miliona dolarów. Elżbieta Jean Carroll Za zniesławienie jej w związku z oskarżeniami o gwałt w latach 90.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, który walczył o reelekcję, natychmiast ostro zareagował na swoim portalu społecznościowym Truth Social „głupi” Obiecał złożenie apelacji. Główny faworyt prawyborów Republikanów i bardzo prawdopodobny rywal Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich został po raz kolejny potępiony „Polowanie na czarownice pod wodzą Bidena vs (dla niego) I Partia Republikańska.

Ta astronomiczna suma ponad 83 milionów dolarów, ustalona przez popularne jury, obejmuje 65 milionów dolarów odszkodowania i odsetek. „karny”. Jury uznało intencję „Szkoda” Sędzia uznał już, że 77-letni Donald Trump jest odpowiedzialny za zniesławiające wypowiedzi wobec 80-letniej Elizabeth Jane Carroll, za które domagała się co najmniej 10 milionów dolarów odszkodowania za szkody moralne i zawodowe. Ten ostatni jest byłym felietonistą amerykańskiej edycji magazynu ona, Która oskarżyła Donalda Trumpa o zgwałcenie jej w 1996 roku w przymierzalni domu towarowego w Nowym Jorku.

Elektryczna atmosfera

Na podstawie innej skargi cywilnej złożonej w 2022 r. za gwałt i zniesławienie, w maju zeszłego roku uznano go za odpowiedzialnego w procesie cywilnym za napaść na tle seksualnym sprzed 28 lat i za zniesławiające oświadczenia, które złożył w 2022 r. Donaldowi Trumpowi nakazano następnie zapłacić 5 milionów dolarów. dolarów odszkodowania. Zatem łączna kwota, jaką musi zapłacić po procesach w latach 2023 i 2024, wynosi ponad 88 milionów dolarów.

READ  Niedzielna kolacja biznesowa między Emmanuelem Macronem a emirem Kataru

Drugi proces, poświęcony wyłącznie sprawie zniesławienia, powstał w wyniku pierwszej skargi cywilnej z 2019 r. i rozpoczął się 16 stycznia w napiętej atmosferze, w której często brał udział były lokator Białego Domu, który marzy o powrocie. Ledwie rozpoczęły się ostatnie spory, w piątek burzliwy biznesmen nagle wstał z krzesła i wyskoczył z sali sądowej. Ale Donald Trump wrócił na salę sądową.

„Fałszywa historia Moniki Lewinsky”

Prawniczka Elizabeth Jane Carroll, Roberta Kaplan (niespokrewniona z sędzią Kaplanem), właśnie powiedziała, że ​​były prezydent Stanów Zjednoczonych… „Przez cały proces zniesławiał mnie”. Jego klient. „Mężczyzna, który doświadczył przemocy na tle seksualnym (Pani Carroll) Robi, co chce: kłamie, zniekształca reputację”.Raad, siedemdziesięcioletni prawnik „Nadal rani go na swojej potężnej platformie”.Prawda społeczna ma dziesiątki milionów subskrybentów.

W rzeczywistości Mongołowie opublikowali w piątek około dwudziestu listów, w których ponownie oskarżali Elisabeth Jean Carroll o intrygi „Fałszywa historia Moniki Lewinsky” — nazwany na cześć stażysty Białego Domu, który był w centrum skandalu, który pod koniec lat 90. omal nie obalił prezydenta Billa Clintona — oraz „Szukam szantażu” Pieniądze.

„Ona jest chora”

W czwartek były prezydent krótko bronił się na rozprawie, jednak sędzia surowo ograniczył jego wolność słowa, aby uniknąć wpadek słownych. Po prostu wskazał „Tak” Że poczynił uwagi, których dotyczyła pierwsza skarga z 2019 r. dotycząca oskarżeń o gwałt, które właśnie po raz pierwszy publicznie postawiła E. Jane Carroll w książce. „Powiedziała coś, co uważam za nieprawdę”.Donald Trump powiedział.

Jednak w środowy wieczór 37 ponownie przypuściło ataki na portal Truth Social na Elizabeth Jane Carroll, którą w dalszym ciągu dyskredytuje i obraża, nazywając ją… „zwariowany”W„fałszywa historia”że ma „Nigdy wcześniej nie widziane (ha) życie”. „Ona jest chora”– powtarzał w trakcie procesu. Sędzia Kaplan, który w zeszłym roku przewodniczył pierwszemu procesowi, nakazał, aby drugi proces odnosił się wyłącznie do zniesławiających komentarzy Donalda Trumpa, a nie do oskarżeń skarżącego o gwałt.

READ  Hidalgo, Pecres i sześciu innych wybranych urzędników potępia „hańbę” związaną z organizacją COP 29 w Azerbejdżanie

Oprócz tej sprawy na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych czekają cztery procesy karne.