Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Otwarto najdłuższy basen świata

To niezwykła atrakcja, jaką oferuje ten luksusowy hotel w Dubaju. Address Beach Resort znajduje się w 77-piętrowym wieżowcu, 300 metrów nad poziomem morza i najwyższym na świecie basenem na dachu, szczegóły CNN. Basen, który został otwarty 2 maja, ma 95 metrów długości, co odpowiada dwóm basenom olimpijskim. W ten sposób basen typu infinity przewyższa poprzedniego rekordzistę, który osiągnął kulminację na wysokości 250 metrów na szczycie kompleksu Marina Bay Sands Hotel w Singapurze, ustanawiając rekord świata Guinnessa.

Szeroki na 16 metrów basen zapewnia również oszałamiający widok na Dubaj i pozwala popływać, patrząc na drapacze chmur stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednak możliwość pływania w tym wymarzonym środowisku nie jest dostępna dla każdego. Aby mieć do niego dostęp, trzeba mieć ukończone 21 lat i być klientem hotelu. Za 1500 dirhamów za noc lub około 340 euro ten wspaniały basen jest również poza zasięgiem portfela.

Najgłębszy basen świata znajduje się w Polsce

Jednak nadal można zarezerwować stolik w jednej z hotelowych restauracji – podaje strona internetowa. Podróże i wypoczynek Zeta siedemdziesiąt siedem. Można tam zjeść posiłek za 200 dirhamów, czyli około 45 euro, i umożliwia dostęp do cudownego basenu. Zwróć uwagę, że dla poszukiwaczy mocnych wrażeń najgłębszy basen świata został otwarty pod koniec 2020 roku w Polsce. 20 minut. Basen warszawski nurkuje 45,5 metra i oferuje reprodukcje podwodnych jaskiń, ruin Majów i małych wraków.

>> Czytaj także – projekt basenu ze sztuczną falą w Saint-Jean-de-Luz … 1,5 km od oceanu

Warto również zauważyć, że w maju w tym miesiącu powinno również nastąpić otwarcie nowego London Sky Pool, mówi CNN. Przezroczysta misa rozciąga się na 25 metrów wzdłuż ambasady USA na południowym brzegu Tamizy, między dziesiątymi piętrami dwóch wieżowców mieszkalnych. Będzie to największy na świecie basen z nośnikiem akrylowym. Aby jednak uzyskać do niego dostęp, trzeba będzie być dumnym właścicielem jednego z mieszkań znajdujących się w tych dwóch budynkach, za które szacuje się wartość ponad 1,4 miliona dolarów, czyli 1,15 miliona euro.

READ  ADIE pomaga przedsiębiorcom zacząć