Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Otoczenie Donalda Trumpa ogłosiło, że kupuje broń, po czym się wycofało

Otoczenie Donalda Trumpa ogłosiło, że kupuje broń, po czym się wycofało

Podczas podróży do Karoliny Południowej były prezydent USA został sfotografowany w sklepie z bronią w Summerville. Jego rzecznik Stephen Cheung ogłosił, że kupił półautomatyczny pistolet Glock, zanim wycofał swoje oświadczenia.

„Czy dobrze się sprzedają?” Donald Trump pojawia się w sklepie z bronią podczas podróży do Karoliny Południowej w Stanach Zjednoczonych. Podczas tej wizyty w Palmtop Armory były prezydent USA przeszedł alejkami z bronią palną, a następnie rozmawiał z innymi osobami na temat broni, którą wymachiwał jeden z nich.

„Chcę taki kupić, chcę go kupić” – oznajmił Donald Trump w filmie opublikowanym przez jego rzecznika ds. wyborów prezydenckich w 2024 r., Stephena Cheunga, w serwisie społecznościowym X, dawniej Twitter. „Prezydent Trump kupił Glocka w Południowej Karolinie!” – nawet doradca kandydata Republikanów w X.

Były prezydent USA Donald Trump w sklepie z bronią w Południowej Karolinie (USA), 25 września 2023 r. – Stephen Cheung –

Rzecznik jego kampanii ustąpił

Tyle że kilka minut po opublikowaniu sceny wideo i tekst zostały usunięte z sieci społecznościowej, ale nie z postów je wspominających. Według kilku amerykańskich mediów całkowicie dobrowolne usunięcie treści.

Rzecznik Trumpa Stephen Cheung napisał do CNN, że Trump tak naprawdę nie kupił broni podczas swojej wizyty w sklepie z bronią w Południowej Karolinie.
Pociąg Alina CNN na linii X.

Jest to zabronione przez prawo federalne w przypadku oskarżonego

Według amerykańskiego serwisu informacyjnego zdobycie lub sprzedaż broni palnej w związku z oskarżeniem o popełnienie przestępstwa stanowi w Stanach Zjednoczonych przestępstwo federalne. Wzgórze Kto opowiada historię. Ustawę tę uznano jednak za niezgodną z konstytucją Przez sędziego federalnego w Teksasie we wrześniu 2022 rprzy czym ten ostatni powołuje się na decyzję Sądu Najwyższego znoszącą ograniczenia dotyczące broni w stanie Nowy Jork.

Trumpowi postawiono obecnie 91 zarzutów – do których nie przyznał się do winy – w czterech postawionych mu aktach oskarżenia: w sprawie Archiwów Narodowych, sprawie Stormy Daniels, ingerencji w wybory w Gruzji oraz sprawie szturmu na Kapitol w styczniu 2021 r.

READ  Pomoc strażników wysłana jako posiłki, zjawisko pogodowe i straszliwe żniwo… co wiemy o tragedii w Libii

Podróż Donalda Trumpa do Karoliny Południowej ma miejsce na kilka miesięcy przed prawyborami Partii Republikańskiej w 2024 r., a były prezydent pozostaje faworytem w walce z Ronem DeSantisem Według amerykańskich sondaży.

Hughesa Garniera Dziennikarz BFMTV

Najważniejsze artykuły