Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Ukraiński kontratak wstrząsa Kremlem, a Putin nakazuje Szojgu powstrzymać siły kijowskie do początku października

Wojna na Ukrainie: Ukraiński kontratak wstrząsa Kremlem, a Putin nakazuje Szojgu powstrzymać siły kijowskie do początku października

Straszne ostrzeżenie.

według Najnowsza publikacja Instytutu Badań nad WojnąPrezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi może brakować cierpliwości do swojego ministra obrony Siergieja Szojgu, gdy siły Moskwy usiłują powstrzymać kontrofensywę Ukrainy na południowym wschodzie kraju.. Raport ISW wskazuje „Źródło wewnętrzne Kremla” Kto twierdzi, że Putin wyznaczył Szojgu termin, w którym musi powstrzymać trwającą od początku czerwca ukraińską kontrofensywę, która w coraz większym stopniu przenika przez linie obronne Rosji.

„Tak twierdziło wewnętrzne źródło na Kremlu Putin dał Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu A Przez okres jednego miesiąca, tj. do początku października 2023 rAby poprawić sytuację na pierwszej linii frontu, Zatrzymaj ukraińskie kontrataki „I pozwolić siłom rosyjskim odzyskać inicjatywę w celu rozpoczęcia operacji ofensywnej przeciwko większemu miastu”.„, pisze Amerykańskie Centrum Badawcze.

Dodał: „Jeśli twierdzenie źródła wewnętrznego jest prawdziwe, może to wskazywać, że rosyjskie dowództwo wojskowe może wydawać rozkazy Kontrataki Kontynuacja w nadziei, że uda się doprowadzić ukraińską kontrofensywę do punktu kulminacyjnego, nawet jeśli odbędzie się to kosztem rosyjskich zdolności wojskowych.Możemy czytać.

Strajk polityczny, bardziej niż wojskowy

Możliwe, że te przyszłe kontrataki będą wynikiem politycznych kalkulacji Szojgu mających na celu utrzymanie swojej pozycji. „Rosyjski opór wobec oddania terytorium może być również powiązany z podejmowanymi przez rosyjskich dowódców wojskowych i urzędników próbami zastosowania kontrataku… Osiąganie celów politycznych„Albo może to być wynikiem ostrożnego zarządzania Putinem”.dodaje biuletyn.

Instytut Studiów Wojennych odnotowywał już przypadki, w których Ministerstwo Obrony Rosji w obawie przed bezpośrednią stratą dla Putina wzmagało wysiłki mające na celu czystki z przywódców, którzy przedstawiali uczciwe, ale negatywne opinie i rady oraz realizowali nieosiągalne cele militarne kosztem sił rosyjskich . Przykładowo rosyjskie Ministerstwo Obrony przeprowadziło w lutym 2023 r. kosztowny i nieudany atak na Volidar, aby podważyć rosyjskie wpływy informacyjne na temat natarcia Grupy Wagnera na Bachmuta i utrzymać przychylność Putina.