Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krym i terytoria rosyjskie stają się celem nowych ukraińskich ataków

Krym i terytoria rosyjskie stają się celem nowych ukraińskich ataków

Zdjęcie na okładce: To zdjęcie satelitarne dostarczone przez Planet Labs przedstawia obszary otaczające kwaterę główną rosyjskiej floty, która była celem ataku z 21 września w Sewastopolu na Krymie. AP

  • Atak rakietowy na Krym Władze wyznaczone przez Moskwę poinformowały w poniedziałek wieczorem 25 września Na czele Półwyspu Ukraińskiego, który zaanektował w 2014 r. Rosyjska obrona powietrzna oświadczyła, że ​​zestrzeliła rakietę.
  • Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło w poniedziałek, że jego obrona przeciwlotnicza była w stanie zneutralizować siedem ukraińskich dronów nad rosyjskim obwodem Biełgorodu. Sąsiaduje z terytorium Ukrainy. Według gubernatora Wiaczesława Gładkowa atak ten nie spowodował ofiar w ludziach. Rosyjskie ministerstwo poinformowało również, że w obwodzie kurskim graniczącym z Ukrainą zniszczono cztery ukraińskie drony. Celem ataków był także obwód briański.
  • Ukraińskie służby specjalne ogłosiły, że zabili dowódcę rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Wiceadmirał Wiktor Sokołow i trzydziestu trzech innych rosyjskich oficerów zginęło w piątek 22 września w ukraińskim zamachu bombowym na kwaterę główną w Sewastopolu – poinformowały w poniedziałek służby specjalne ukraińskiej armii. kabelNie podając na to żadnego dowodu.
  • W poniedziałek Rosja ponownie zaatakowała obwód odeski na południu Ukrainy przy użyciu dziewiętnastu dronów i czternastu rakiet, a władze poinformowały o śmierci dwóch cywilów. Według nowego raportu ogłoszonego w aplikacji Telegram przez gubernatora regionu Ołeha Kipera dwie osoby znaleziono martwe w magazynie zboża w Odessie. Według Ukraińców, którzy twierdzą, że zestrzelili większość z nich, podczas ataku użyto dronów i rakiet.
  • W zamachu, który miał miejsce w obwodzie chersońskim, zginęło co najmniej pięć osób. Gubernator stanu Ołeksandr Prokudin poinformował, że w poniedziałek rano w rosyjskim nalocie w Beresławiu w obwodzie chersońskim zginęły dwie osoby. Ten ostatni ogłosił później tego samego dnia, że ​​w wyniku nowego ataku na miasto Chersoń zginęły trzy osoby, a trzy inne zostały ranne.
  • Odpowiemy na każdy atak na nasze miasta i wsie oraz na każdą społeczność ukraińską. Dla Odessy i Berislava W [pour] Chersoń, do Doniecka, [pour] Charków, [pour] Sumi i [pour] Wszystkie nasze regiony »– oświadczył Wołodymyr Zełenski W wiadomości wideo opublikowanej na Telegramie
  • Prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił, że na Ukrainę przybyły pierwsze amerykańskie czołgi Abrams. Witamy to ” dobre wieści „. W zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden ogłosił dostawę tych czołgów do Kijowa podczas wizyty w Białym Domu, na którego czele stał Zełenski, prosząc o dodatkowe wsparcie w trakcie ukraińskiego kontrataku.
  • Rosja dodaje szefa Międzynarodowego Trybunału Karnego Na liście osób poszukiwanych znalazł się Polak Piotr Hofmanski, bez podania przyczyny. „Poszukiwany w ramach śledztwa”możemy przeczytać w bazie MSW, podają publiczne agencje informacyjne TASS i RIA Novosti.
READ  Własne programy KTO - KTOTV

Oglądaj naszą transmisję na żywo rozpoczynającą się w niedzielę 24 września, klikając ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty na temat wojny na Ukrainie

chroniczny. Jean-Pierre Filho, profesor uniwersytecki w Instytucie Nauk Politycznych: Lekcje z żydowskiej pielgrzymki na Ukrainę

weryfikacja. Czy kraje europejskie dokonały ekstradycji ukraińskich uchodźców w wieku bojowym?

Powieść. Podczas wizyty Zełenskiego w Kanadzie niefortunny hołd złożony został byłemu żołnierzowi dywizji nazistowskiej

dochodzenie. Kłamstwo w Rosji jest bronią masowego rażenia

realistyczny. Ukraina przełamuje rosyjską blokadę morską na Morzu Czarnym

realistyczny. Polska liderem w pomocy wojskowej dla Ukrainy

Raportowanie. W obliczu rosyjskich dronów Rumuni zachowują spokój

dochodzenie. Białoruś przymusowo wywozi do Rosji tysiące ukraińskich dzieci

Bardzo ważne. „Wojna rosyjsko-ukraińska” Serhija Płochiego: mistrzowskie spojrzenie na konflikt

karty. Mapy wojny na Ukrainie od początku inwazji rosyjskiej w lutym 2022 roku