Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto Paragraphica, aparat bez obiektywu, zasilany sztuczną inteligencją

Oto Paragraphica, aparat bez obiektywu, zasilany sztuczną inteligencją

Zainspirowany ślepym kretem, artysta stworzył Paragrafię, aparat bez obiektywu. Urządzenie generuje tekstowy opis lokalizacji na podstawie geolokalizacji, a następnie wykorzystuje sztuczną inteligencję do stworzenia realistycznego obrazu lokalizacji.

Wyobraź sobie aparat, który nie ma ani obiektywu, ani cewki czujnikczujnik Wizualny. że to akapity, projekt holenderskiego artysty Bjorna Karmanna. Zamiast robić zdjęcie, wykorzystuje sztuczną inteligencję, która generuje fotorealistyczne obrazy na podstawie swojej lokalizacji.

Paragraphica zawiera maliny do widzeniado widzenia 4 Model B z ekranem dotykowym, pobieranie niezbędnych danych z sieci. Urządzenie generuje opis miejsca na podstawie położenia geograficznego i pory dnia Prognoza pogodyPrognoza pogodytemperatura, data i pobliskie atrakcje. Posiada trzy przyciski do regulacji promienia obszaru, dla którego system może pobierać dane, szumu obrazu oraz dokładności, z jaką AI realizuje żądanie. Tekst jest następnie przesyłany do sztucznej inteligencji Stable Diffusion, która generuje realistyczny obraz.

„Obraz” stworzony w całości przez sztuczną inteligencję

Zamiast soczewki artysta dodał czerwony kształt, aby przywołać Star Condylure, pieprzyk pokryty małymi wyrostkami dotykowymi. Sam aparat nie jest tak naprawdę potrzebny, ponieważ nie ma obiektywu. Wszystko opiera się na geolokalizacji kamery, czyli danych, które można symulować. Artysta oferuje również wirtualną wersję aparatu – który obecnie pada ofiarą ogromnego popytu…

Dla artysty Starry Condylure stanowi Idealna metafora i inspiracja do zrozumienia, jak to działaempatiaempatia Z innymi inteligencjami i sposobem, w jaki postrzegają świat, jest prawie niemożliwe do wyobrażenia z ludzkiego punktu widzenia Paragrafika jest przede wszystkim dziełem sztuki. Oferuje sposób rozumienia otaczającego nas świata, który nie ogranicza się wyłącznie do percepcji wzrokowej ».

READ  Uniwersalna ładowarka jest obowiązkowa w 2024 roku dla wszystkich nowych urządzeń elektronicznych!