Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostatecznie jej najlepsza praca nie będzie ograniczać się do pikseli

Według źródeł XDA Developers, jedna z głównych nowych funkcji Androida 12, która miała być przeznaczona dla Google Pixels, mogła wreszcie trafić na inne urządzenia z Androidem. To jest Monet, który pozwala systemowi wyodrębnić dominujący kolor z tapety i zastosować go do całego oprogramowania.

l'materiał interfejsu ty

Materiał interfejsu L’Ty // Źródło: Google

W maju 2021 odbyła się tradycyjna konferencja Google I/O Podczas którego pierwsza wersja betaAndroid 12spodziewany jesienią. Do tego czasu kilka innych wersji beta dostępnych na Google Pixels dało nam dobre wyobrażenie o przyszłych innowacjach i funkcjonalności systemu.

W tym interfejs materiał ty, który dosłownie był w centrum uwagi przez ostatnie kilka miesięcy. W rzeczywistości przynosi ważne i mile widziane zmiany estetyczne w Androidzie, co od kilku lat wykazuje pewien konserwatyzm.

Google, regenerujący

Materiał umieszczony w torbie to godna uwagi funkcja, która sprawia, że ​​Media Wrapper: „monet”, dając systemowi możliwość wyodrębnienia dominującego koloru tapety, aby lepiej zastosować go do całego oprogramowania wyświetlanego na ekranie. Zapewnia to ciekawą spójność wizualną.

Nowy materiał zaprojektowany przez Androida 12

Ale jest w tym haczyk. W maju ubiegłego roku Sebastian Bauer, szef działu Android i Pixel Design, Nauczyłeś nas złych wieści : „Monet” będzie dostępny wyłącznie w Google Pixels. Inne telefony z Androidem nie będą się do tego kwalifikować. “Przynajmniej na razie„Poza tym, że zainteresowany wpadł w złość i otworzył okno nadziei.

Kilka dowodów

Nadzieja już zaczęła się rodzić. Według XDA Developers amerykański gigant będzie otwarty na pomysł dzielenia się „Monetem” z innymi producentami. Według kilku jego źródeł, Monet będzie dostępny w otwartym kodzie źródłowym w dniu opublikowania Androida 12.1. Witryna oferuje kilka wskazówek wskazujących na tę możliwą hipotezę.

Dokładniej, Google zdecyduje się opublikować kod źródłowy algorytmu zarządzającego tworzeniem palety kolorów „Monet”. Producenci OEM mogą wówczas samodzielnie wdrożyć go w swoich interfejsach. Nic nie mówi Samsung, Xiaomi, OnePlus, a firma to zrobi. Ale przynajmniej drzwi pozostaną otwarte.

READ  Floty znikną z Twittera, gdy użytkownicy go unikną

Wszystko w swoim czasie

Być może „Monet” jest tym, co sprawia, że ​​Material You jest tak czarujący: udostępnienie go innym producentom będzie świetną wiadomością dla użytkowników. Z drugiej strony Google Pixels nie będzie już miał prawa cieszyć się tą wyłącznością, która pozwoliłaby im wyróżnić się na tle innych.

Zwróć uwagę, że Android 12.1 nie ma jeszcze znanej osi czasu: konieczne jest najpierw powitanie Androida 12 w jego stabilnej wersji, zanim skupimy naszą uwagę na pierwszej drobnej aktualizacji systemu. Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy na nie czekają.

Widżet Kalendarza Google w systemie Android 12 ma mały przycisk w kształcie „+”, który umożliwia szybsze dodawanie wydarzeń do kalendarza.
Czytaj więcej