Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ospa małp: Po raz pierwszy na świecie zgłoszono w Paryżu przypadek zakażenia człowieka-psa u 4-letniego włoskiego Saluki.

Pierwszy podejrzany przypadek przeniesienia wirusa ospy małpiej z człowieka na psa został zgłoszony w Paryżu, zgodnie z artykułem w Washington Post zeszłej nocy. Potencjalny przypadek przeniesienia wirusa z człowieka na psa u 4-letniego charcika włoskiego odkryto 12 dni po tym, jak jego właściciele padli ofiarą małpiej ospy, donosi Lancet.

Według Washington Post pies miał zmiany na skórze i błonach śluzowych, pęcherze na brzuchu i wrzody na odbycie. Personel medyczny dopasował infekcję właściciela psa do tej wykrytej u zwierzęcia. Naukowcy powiedzieli, że pies należał do dwóch mężczyzn w wieku 27 i 44 lat, którzy mieli niewyłączny związek.

Para powiedziała, że ​​pozwolili swojemu psu spać z nimi w łóżku i uchronili swojego zwierzaka przed kontaktem z ludźmi i zwierzętami domowymi z powodu ich objawów.

„Nasze odkrycia powinny wywołać debatę na temat potrzeby izolowania zwierząt domowych od osób zarażonych wirusem małpiej ospy” – czytamy w raporcie.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleca zwierzętom pozostającym w bliskim kontakcie z osobą wykazującą objawy w domu iz dala od zwierząt i innych osób przez 21 dni od ostatniego kontaktu.

READ  Noumea wierzy, że wyeliminowała dengę dzięki innowacyjnej technologii